ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Fotbalová reprezentace už je v Ostravě, k týmu se připojil útočník Škoda

Velikost textu:
aktualizováno 9. 10. 2016 20:32

Ostrava – Kvalifikační duel v Německu dohrál český národní tým před sobotní půlnocí, v neděli odpoledne už nicméně ve Vítkovicích započal přípravu před úterním duelem proti Ázerbájdžánu. Trenér Karel Jarolím může počítat i s uzdraveným útočníkem Milanem Škodou, který neodcestoval do Německa, aby doléčil zranění.

Tomáš Sivok se snaží zastavit Mesuta Özila
Tomáš Sivok se snaží zastavit Mesuta Özila

Otevřeného tréninku na vítkovickém stadionu se naopak nezúčastnili stoper Tomáš Sivok a Jiří Skalák. Křídelní hráč Brightonu má ze sobotního duelu s Německem bolestivě naražené koleno a zatím není jisté, zda bude na Ázerbájdžán připraven. Kdyby chyběl, musela by být nominace doplněna. I kvůli karetnímu trestu Davida Pavelky má trenér Karel Jarolím k dispozici i se Skalákem jen 15 hráčů do pole.

Češi v sobotu prohráli v Hamburku jasně 0:3. V neděli se letecky přesunuli do Ostravy a odpoledne se ubytovali v hotelu hned naproti vítkovickému stadionu. Na trénink tak mohli jít netradičně pěšky. Už s nimi byl i Škoda, který přijel těsně předtím vlakem a ani se nestačil převléknout. Jako jediný šel na stadion ještě v obleku.

Na stadionu čekalo zhruba 200 fanoušků, kteří dali fotbalu přednost před souběžně hraným zápasem hokejové extraligy Vítkovice–Pardubice. Každou vydařenou akci reprezentantů doprovodili potleskem. Hráči jim pak rozdali suvenýry i vstupenky na utkání.

Proti Ázerbájdžánu, který má po dvou odehraných zápasech kvalifikace na kontě šest bodů, nastoupí český tým v úterý od 20:45. "Naposledy jsme tu v Ostravě dali čtyři góly Srbsku. Utkání se nám povedlo a byl bych rád, kdyby se nám to takhle povedlo i v úterý. Věřím, že utkání chytneme hned od začátku a že nám fanoušci pomohou, protože jsou ohromně důležití. Když nám fandí, tak je to pro nás lehčí," prohlásil Sivok.

přehrát video
Sestřih utkání Německo - Česko
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.