ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
Kvalifikace MS 2018

Jarolím: Bylo by krásné, kdyby se nám povedlo překvapit a bodovat

Velikost textu:

Hamburk – Trenér Karel Jarolím už na nejvyšší úrovni odkoučoval celou řadu prestižních bitev. Před sobotním utkáním na půdě obhájců titulu z Německa však přiznal, že i pro něj bude kvalifikační duel speciální. O základní sestavě má den před zápasem jasno. Chybět v ní pravděpodobně opět bude Theodor Gebre Selassie.

Reprezentační trenér Karel Jarolím
Reprezentační trenér Karel Jarolím

"O sestavě jasno máme. Bylo by hloupé, kdybychom měli ještě nějaké pochybnosti. Pro něco jsme se rozhodli a věřím tomu, že hráči, kteří nastoupí v základu, odvedou co nejlepší výkon," řekl na tiskové konferenci v Hamburku Jarolím.

Jak bude vypadat sestava, kouč neřekl, prozradil ale, že na pravém kraji obrany pravděpodobně opět dostane přednost Pavel Kadeřábek před Theodorem Gebre Selassiem.

"Samozřejmě vím, že Pavel nastupoval poslední zápasy za Hoffenheim z levé strany, ale Filip Novák odehrál dobré zápasy, tak bychom do toho nechtěli zasahovat. V úterý nás čeká další důležité utkání s Ázerbájdžánem a je možné, že dostane šanci Theo," pokračoval Jarolím.

přehrát video
Češi před zápasem s Německem naposledy trénovali v Hamburku

Připustil, že duel na půdě mistrů světa pro něj bude patrně dosavadním vrcholem. "Nějaké zápasy už jsem na této úrovni absolvoval. Ale proti mistrům světa si myslím, že i mě samotného čeká to nejtěžší," podotkl.

Doufá, že na reprezentační tým nedolehne vědomí, proti komu hraje. "Na mužstvu zatím nepociťuji, že by bylo nějak přehnaně nervózní. Každý z hráčů to bude skutečně brát jako výzvu a popereme se o to. Bude to o osobní odvaze, nepřipouštět si, proti komu hrajete. Každý do té hry musí dát vše, co v něm je," dodal Jarolím.

"Bylo by krásné, kdyby se nám povedlo překvapit a bodovat. Pevně věřím tomu, že mužstvo podá odhodlaný výkon. Víme o ofenzivní síle Německa, ale věřím, že uděláme maximum pro to, abychom jim to co nejvíc znepříjemnili."

Jeho celek podle něj nesmí domácím dávat prostor ke kombinacím. "Ofenzivní hráči Německa hodně rotují, není to jednoduché. O to víc musíme být koncentrovaní a soustředění. Musíme se snažit, abychom hráli v kompaktním bloku a Němcům dali co nejméně prostoru. Bude také strašně důležité, jak se budeme chovat po zisku balonu," uvedl šedesátiletý kouč, jehož syn David hrával dlouhá léta právě v Hamburku.

Jarolím se pousmál slovům německého kouče Joachima Löwa, který o českém celku mluvil velmi pochvalně. "Pan Löw je veliký taktik. Ví, co říká. Určitě chce své mužstvo udržet v maximální koncentraci, aby nic nepodcenili," zakončil s úsměvem Jarolím.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.