ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois
1. LIGA

Matějovský po obnovené premiéře v Boleslavi: Přivítání bylo příjemné, ale podstatná je výhra

Velikost textu:

Mladá Boleslav – Po devíti letech opět oblékl dres Mladé Boleslavi a pro Marka Matějoského to byl návrat vítězný. Po příchodu ze Sparty a rekonvalescenci po operaci přišel na posledních 20 minut pomoci trápícím se spoluhráčům v duelu s Duklou. A nakonec přispěl k tomu, že Středočeši v závěru vybojovali výhru 1:0, po které vedou tabulku.

Marek Matějovský opět obléká dres Mladé Boleslavi
Marek Matějovský opět obléká dres Mladé Boleslavi

"Těšil jsem se samozřejmě hodně. Utkání bylo těžké, ale jsme rádi, že jsme ho zvládli, a teď můžeme během pauzy pracovat na tom, abychom se zlepšovali a hlavně vítězili," řekl Matějovský.

Předchozí tři zápasy po přestupu ze Sparty ještě musel kvůli operaci vynechat. Tentokrát už ale dostal šanci se před domácím publikem představit v dresu klubu, kde poprvé nahlédl do vrcholového fotbalu.

"Je samozřejmě příjemné, jak mě fanoušci přivítali, ale pro nás je v tuto chvíli podstatné, že jsme zvítězili a že se držíme na vlně vítězství. Myslím si, že zvítězit v takovémto utkání, kdy se nedaří, je někdy cennější. Tohle k fotbalu patří, a když jsme zvládli takové utkání, tak o to silnější a odolnější budeme do dalších zápasů," věřil.

Zatím sice mohl naskočit jen jako náhradník, ale věří, že po reprezentační přestávce už bude připraven týmu více pomoci. "Co se zdraví týče, tak žádné omezení nemám. Už přes týden trénuji s týmem bez úlev, ale ta herní kondice tam samozřejmě není, takže reprezentační pauza se mi teď bude hodit, abych ještě potrénoval, dobil baterky a nachystal se společně s týmem na zbytek podzimní části soutěže," prohlásil čtyřiatřicetiletý záložník.

Mladá Boleslav po třetím vítězství za sebou nahradila v čele tabulky Zlín a Matějovský věří, že tým má na to, aby vedení udržel. "Je tu velmi pracovité a poctivé mužstvo, což je vždycky fajn. Jak je vidět, tak to zatím funguje, a já budu doufat v to a budu se snažit napomáhat tomu, abychom i nadále vítězili a drželi se na špici ligy," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.