ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Vukadinovič: Po průběhu je bod dobrý, ale už nechci být žolíkem

Velikost textu:

Zlín – Kvůli virovému onemocnění a ne stoprocentnímu stavu ho trenér Bohumil Páník v posledních dvou zápasech Zlína nasadil až jako střídajícího žolíka. Vukadin Vukadinovič  v obou případech týmu okamžitě pomohl a proti Jablonci to byla právě jeho střela, která pomohla ke gólu a nastartovala stíhací jízdu. Srbský rychlík je se svojí hrou spokojen a je rád, že si Ševci udrželi proti Severočechům neporazitelnost. V příštím zápase by ale byl rád už zpět v základní sestavě.

Zlínský Vukadin Vukadinovič v souboji s jabloneckým Matějem Hybšem
Zlínský Vukadin Vukadinovič v souboji s jabloneckým Matějem Hybšem

Před týdnem v Hradci Králové dal gól v poslední minutě zápasu a pečetil vítězství 2:0. Jeho střela z 84. minuty proti Jablonci, kterou tečoval do branky Haris Harba, dala naopak za stavu 0:2 signál k mohutné zlínské ofenzívě, která vedla alespoň k vydřené remíze 2:2.

"Žolíkem být nechci. Doufám, že už na příští zápas za dva týdny budu připraven tak, abych nastoupil opět v základní sestavě," usmál se Vukadinovič. Přiznal, že ještě není stoprocentně v kondici. V týdnu jen lehce trénoval. Jedinou přípravu v plné zátěži podstoupil až den před zápasem.

Jak si dal Harba vlastní branku a Zlín prohrával v závěru prvního poločasu 0:1, tak se už šel rozcvičovat. "Byli jsme domluveni s trenérem, že opět ve druhém poločase nastoupím," poznamenal Vukadinovič, který přestávku strávil rozcvičováním na hřišti. Proto také neviděl, co se dělo ve zlínské šatně po nevydařeném poločase.

"Zažil jsem to na Slovácku, kde jsme také po půli prohrávali. Bylo to ze strany trenéra hodně ostré. Ale dnes si myslím, že to takové klima v šatně nebylo. Kluci makali, jen jsme si dali blbý vlastní gól," tvrdil Vukadinovič.

Velký podíl na opticky neproduktivním výkonu Zlína měla taktika Jablonce. "Soupeř se zatáhl a zcela změnil styl hry, který dosud předváděl. Přešel na hru s pěti obránci a čtyřmi záložníky. Zacpal prostor před brankou i po stranách. Postavil bojovníky a spoléhal na rychlé protiútoky. Tedy hru, kterou produkujeme my," všiml si ještě z lavičky srbský fotbalista. Také on měl velký podíl na tom, že se podařilo Zlínu po příchodu na trávník rozhýbat ofenzívu a získat tlak.

"Po průběhu zápasu, kdy jsme ještě chvíli před koncem prohrávali o dvě branky, je bod dobrý. Chtěli jsme prodloužit úspěšnou šňůru a zůstat v tabulce první. Ale aspoň jsme si udrželi dosavadní neporazitelnost. Což je také cenné," myslí si Vukadinovič.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.