ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
EVROPSKÁ LIGA

Trpišovský o epidemii: Něco takového jsem nezažil, proti PAOKu ale musíme uspět

Velikost textu:

Liberec – Jindřich Trpišovský má v poslední době spoustu věcí na přemýšlení. O jeho služby eminentně stojí Sparta a Liberci bude po prodělané epidemii v duelu s PAOKem v rámci Evropské ligy chybět určitě několik jmen. Kouč Slovanu tak bude ladit sestavu až po čtvrtečním dopoledním rozcvičení. Přestože Severočeši kvůli karanténě nemohli až do úterý trénovat, trenér ví, že s ohledem na boj o postup potřebují domácí duel zvládnout a nejlépe vyhrát.

Jindřich Trpišovský
Jindřich Trpišovský

"Je to naprosto výjimečná a ojedinělá věc. Já jsem se s tím v kariéře nesetkal. Před takhle důležitým utkáním jsme byli tři dny mimo, spousta hráčů prodělala různé infekce, vyšetření. Jsou v různém stavu. Potíže mělo 16 hráčů v kádru," řekl Trpišovský.

Někteří fotbalisté stále budou mimo hru. "Jsme ve stadiu poznávání. Uvidíme, jaké stopy zanechá na hráčích zátěž. Co se týče nominace na utkání, definitivní složení uvidíme po dnešním tréninku a samotné složení na zápas zřejmě až po zítřejším dopoledním rozcvičení," řekl kouč.

Kvůli vyhlášené karanténě nemohl tým hrát sobotní utkání v Karviné, zápas s PAOK nakonec odložen nebyl. "Byli jsme v pátek v takovém stavu, že o víkendu bychom ani neměli s kým hrát. Uvažovali jsme o tom, že vzhledem k tomu, že je pak reprezentační pauza, by bylo ideální odložit všechna tři utkání (s Karvinou, PAOK, Teplicemi). Rozhodující slovo ale měli doktoři a hygienik. V úterý byla zrušena karanténa. Takže o tom, jestli budeme nebo nebudeme hrát, jsme nerozhodovali my," řekl Trpišovský.

Navzdory velkým potížím v kádru je mu jasné, že jeho tým potřebuje po úvodní remíze 2:2 s Karabachem doma uspět. "My jsme vloni doma ve třech zápasech skupiny získali jen bod, to nás možná připravilo o postup. Zápasy doma jsou klíčové. Z toho jsme se poučili loni. Jestli chceme pomýšlet na postup, chce to domácí zápasy zvládat," uvedl Trpišovský.

"Je to nepříjemné, co nás postihlo, ale nezměníme to. Bude to o nás, jak se s tím popereme, jak se dokážeme dát dohromady a hodit to za hlavu. Je to jedna z největších komplikací, jaká může být. Bylo to závažné onemocnění a modlíme se, abychom byli zítra v tom nejlepším možném stavu," doplnil Trpišovský.

V posledních dnech o něj projevila zájem Sparta, která hledá nového trenéra po Zdeňku Ščasném. Trpišovský ale nechtěl situaci komentovat s tím, že se soustředí pouze na čtvrteční duel.

přehrát video
Liberec zdolal epidemii, i přes komplikace chce PAOK porazit
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.