ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Liberec je stále v karanténě, proti Soluni chce ale ve čtvrtek hrát

Velikost textu:

Liberec - Fotbalisté Liberce stále nemohou trénovat. Kvůli infekčnímu virovému onemocnění zůstávají v karanténě, byť stav většiny postižených hráčů Slovanu se už zlepšil. Vedení klubu věří, že tým bude moci ve čtvrtek odehrát doma druhý zápas základní skupiny Evropské ligy s PAOK Soluň.

Liberec si zřejmě z prvního utkání skupiny v Baku proti Karabachu přivezl virózu, která se v minulém týdnu rozšířila na většinu kádru i realizační tým. Krajská hygienická stanice v pátek rozhodla, že Slovan bude v karanténě, a sobotní ligový zápas Severočechů v Karviné tak musel být odložen. Nový termín zatím není znám.

Karanténa měla platit minimálně do dnešního dne, bude však trvat nejméně do úterý. "Stav se zlepšuje, nicméně karanténa zatím trvá. V úterý ráno se budou dělat kontrolní vyšetření u postižených hráčů a věříme, že bude hygienikem povoleno trénovat," uvedl sportovní ředitel Slovanu Jan Nezmar.

Karanténa je velkou komplikací před čtvrtečním soubojem s PAOK Soluň. "Věříme, že čtvrteční utkání budeme schopni odehrát, byť je evidentní, že tým nebude v optimálním stavu," doplnil Nezmar.

Na konci minulého týdne bylo mimo hru dvanáct hráčů Slovanu a viróza postihla i členy realizačního týmu včetně hlavního trenéra Jindřicha Trpišovského. Kvůli marodce už nebyl aktuálně čtrnáctý tým ligové tabulky kompletní ani před týdnem v dohrávce na Slavii, kde podlehl 0:1.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.