ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Zlínskou euforii kazí zranění opory, Živulič má zlomenou zánártní kost

Velikost textu:

Mladá Boleslav – Vítězstvím na půdě Hradce Králové prodloužili fotbalisté Zlína sérii bez porážky a zároveň své postavení v čele nejvyšší soutěže. Zisk tří bodů má však i své stinné stránky. Ševci se několik týdnů budou muset obejít bez jednoho ze svých klíčových hráčů Diega Živuliče. Chorvatský záložník utrpěl během zmíněného utkání zlomeninu zánártní kosti. 

Diego Živulič ze Zlína (vpravo) uniká Vladimíru Coufalovi z Liberce
Diego Živulič ze Zlína (vpravo) uniká Vladimíru Coufalovi z Liberce

"Má zlomenou nártní nebo zánártní kůstku. Je to pro nás obrovský problém. Máme v mužstvu další hráče, Diego je ale výjimečný hráč včetně povahových rysů. Je to pro nás velká ztráta," uvedl trenér Bohumil Páník.

Podle prvních odhadů by se měl čtyřiadvacetiletý defenzivní středopolař léčit zhruba pět týdnů. "Věřím, že stihne na podzim ještě něco odehrát. Před námi je čtrnáctidenní reprezentační pauza, takže čas hraje taky pro nás. Je to borec, který se dokáže do hry velice rychle dostat," pokračoval devětapadesátiletý kouč.

Odchovanec Rijeky přišel do Zlína v roce 2014 a letos patří mezi klíčové postavy senzačního lídra první ligy. "Já jsem v týmu ještě takového hráče neměl. Navíc je z Balkánu a má vlastnosti západního fotbalisty. Je to profesionál každým coulem. Doufám, že se dostane opět rychle do formy a budeme ho mít za šest týdnů zpět na hřišti," zakončil Páník.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.