ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Uličný skončil v Brně, nový kouč bude znám do týdne

Velikost textu:
aktualizováno 29. 10. 2008 20:38

Brno - Fotbalový kouč Petr Uličný u prvoligového týmu Brna skončil. Šestý celek nejvyšší soutěže dnes převzal dosavadní asistent Aleš Křeček. Uličný odešel po sérii špatných výsledků. Tým z posledních šesti zápasů vyhrál jen jednou, naposledy remizoval 1:1 s Českými Budějovicemi.

Petr Uličný
Petr Uličný
Otevřít galerii
 • Petr Uličný autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • FC Brno autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/406/40526.jpg?1221145823

Majitel klubu Roman Pros avizoval důrazný pohovor s realizačním týmem i hráči už v úterý. Uličného odvolání se však příliš nečekalo i kvůli tomu, že ho vedení klubu v řadě případů podpořilo. "Základem odvolání trenéra i asistenta byl herní projev týmu a také nedostatek bodů," řekl Pros. 

Dočasně tým povedou asistenti Křeček a Rostislav Horáček, s Uličným odchází i další asistent Karel Trnečka. "Začali jsme jednat s jedním trenérem, případná smlouva by měla být uzavřena do týdne," uvedl Pros bez podrobností. Nejbližší zápas hraje Brno v neděli na půdě mistrovské Slavie.

Kouč zřejmě doplatil na nediplomatické výroky

Uličný doplatil možná nejen na špatné výsledky, ale také na svoje ostré výroky po remíze s Českými Budějovicemi. Zkušený kouč po zápase neudržel nervy - nejdříve podle svých slov vulgárně hráče urážel v šatně a pak zvolil nediplomatické výroky, kterými nepřímo kritizoval klubové vedení. "Mužstvo je velmi špatné, současné umístění je jeho stropem," pronesl Uličný, který měl v týmu řadu zkušených hráčů včetně bývalého reprezentanta Marka Heinze. 

Uličný je šestým koučem, který nedokončí letošní prvoligovou sezonu. Již dříve byli odvoláni českobudějovický Jan Kmoch, žižkovský Stanislav Griga, plzeňský Jaroslav Šilhavý, zlínský Josef Mazura a sparťanský trenér Vítězslav Lavička.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.