ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Reprezentace zná soupeře pro přípravu. Doma přivítá Dánsko a Litvu

Velikost textu:

Praha – Česká fotbalová reprezentace už zná soupeře, s kterými se střetne na domácím hřišti v dalších přípravných zápasech. Nejprve 15. listopadu vyzve Dánsko, nový kalendářní rok pak odstartuje 22. března proti Litvě. Místa konání oznámí Fotbalová asociace ČR později.

Slavící česká reprezentace
Slavící česká reprezentace

"Obě přípravná utkání se odehrají v domácím prostředí, jména stadionů pro zápasy s Dánskem a Litvou budeme prezentovat v nejbližších dnech," uvedl generální sekretář FAČR Rudolf Řepka.

Utkání s Dánskem naváže na duel s jiným severským soupeřem Norskem, se kterým se Češi utkají v kvalifikaci mistrovství světa. Litva pak obstará generálku na jarní boje a měla by tým připravit na duel v San Marinu. Češi si tak zahrají na domácí půdě šest ze sedmi posledních zápasů.

"Můžeme se opět představit domácím fanouškům a pro náš tým to jistě budou další dobré zápasové zkušenosti při jeho vývoji. Zápas s Dánskem pro nás znamená velmi kvalitní test se vším všudy, soupeř dlouhodobě patří k evropskému nadstandardu," řekl trenér Karel Jarolím.

"Utkání s Litvou nám přijde vhod i proto, že hned po ní narazíme v kvalifikaci na San Marino a v obou duelech se dá čekat především dobývání hlubokého obranného bloku. Litva by tak mohla být z tohoto pohledu užitečným testem," dodal reprezentační kouč.

S Dánskem sehráli Češi od roku 1998 už deset utkání. V posledních třech zápasech nedali aktuálně 44. týmu světového žebříčku ani gól. V posledním souboji v roce 2013 Češi prohráli 0:3.

S Litvou půjde o sedmý vzájemný zápas, přičemž Češi už mají na kontě pět výher včetně posledního utkání z roku 2011. O rok dříve vyhrála Litva v Olomouci 1:0.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.