ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Gullit měl vzkřísit nizozemský fotbal, nedohodl se ale na smlouvě

Velikost textu:

Amsterdam – Nizozemský fotbal se po neúspěšné kvalifikaci na ME sbírá a znovu dává dohromady. Měl u toho být i Ruud Gullit, který se chystal zaujmout asistentský post pro hlavního trenéra Dannyho Blinda. Nestane se tak. Gullit se totiž se svazem nedohodl na podmínkách smlouvy.

Ruud Gullit
Ruud Gullit

Gullitovo angažmá v Blindově realizačním týmu bylo po ústní dohodě považováno za hotovou věc. Z podpisu však sešlo údajně kvůli tomu, že bývalá hvězda chtěla mít garantovánu pozici hlavního kouče poté, co Blind skončí. Uvedl to technický ředitel svazu Hans van Breukelen.

Gullit však s tímto tvrzením nesouhlasí. "To, co říká, není pravda," tvrdí Gullit. "Chtěl jsem jen mít písemnou garanci, že až Blind skončí, budeme znovu jednat o mé pozici. Van Breukelen odpověděl, že to je logické, ale odmítl to zahrnout do mého kontraktu," dodal Gullit, jemuž také vadilo, že svaz nechtěl přistoupit na jeho výstupní klauzuli.

Ruud Gullit: "Nechápu to. Klauzule, že budete moci odejít, když dostanete lepší nabídku, je ve fotbalovém světě naprosto normální. Všichni ji mají, ale Van Breukelen s tím nesouhlasil."

Stejnou klauzuli uplatnil Dick Advocaat, jenž minulý týden z pozice Blindova asistenta po pouhých třech měsících odstoupil a šel trénovat Fenerbahce. "Jeho dva požadavky jsem nemohl přijmout. Zvlášť poté, co se nám stalo s Advocaatem," uvedl Van Breukelen. Jinak se prý snažil Gullitovi vyjít vstříc. "Na všem jsme se dohodli, mohl pokračovat ve své práci v televizi, nemusel ani jezdit na všechny technické schůzky," uvedl. Nizozemci tak nejspíš odehrají první zápas kvalifikace o MS 6. září ve Švédsku bez trenérského asistenta.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.