ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Trenér Razgradu: Fotbal nemá logiku a dějí se v něm zázraky, budeme obezřetní

Velikost textu:

Plzeň - Mají sice podstatnou výhodu, přesto zůstávají obezřetní. Fotbalisté Ludogorce Razgrad budou v odvetě proti Plzni hájit dvoubrankový náskok a jak trenér Georgi Dermendžijev, tak gólman Vladimir Stojanov vědí, že nesmí situaci podcenit.

Vladimir Stojanov a Georgi Dermendžijev
Vladimir Stojanov a Georgi Dermendžijev

"My nemáme důvod podceňovat nikoho. Fotbal nemá logiku a musíme být připraveni na všechno," řekl trenér Dermendžijev. "Máme před sebou ještě 90 minut, mužstvo Plzně je dobré a ve fotbale se dějí zázraky, takže nemáme nic jistého," doplnil brankář Stojanov.

Ten v prvním utkání neměl moc práce, šly na něj pouhé dvě střely. "Doufám, že to bude jako první zápas a že nebudu mít moc práce, že plzeňští hráči nebudou tolik zlobit. Na nikoho konkrétního se nepřipravuji, protože síla Plzně je hlavně v kolektivu," řekl Stojanov. 

S trenérem se shodl, že bude záležet na tom, jak se Razgradu povede zvládnout vstup do zápasu. "Očekávám těžký zápas. Musíme zvládnout hlavně začátek, nedostat gól, uklidnit se, pak by to mohlo být v klidu," uvedl devětadvacetiletý gólman.

Případný gól Razgradu by byl zřejmě rozhodující, ale trenér Dermendžijev chce po svěřencích, aby hlavně neinkasovali. "Víme, že je důležité dát gól, ale ještě důležitější je gól nedostat. Jak pro Viktorii, tak pro Razgrad by byl postup velký úspěch. My zatím byli v Lize mistrů jen jednou, chceme tam znovu a udělat velký krok pro bulharský fotbal," řekl kouč Razgradu. "Pro nás je to obrovská šance ukázat, co umíme na tom největším jevišti. Uděláme pro postup maximum," řekl Stojanov.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.