ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Gilardino nesmí hrát dva zápasy kvůli gólu rukou

Velikost textu:

Řím - Italská liga dočasně přišla o nejlepšího střelce. Alberto Gilardino byl potrestán zákazem startu ve dvou zápasech za to, že dal v nedělním utkání gól rukou. Fotbalisté Fiorentiny i díky jeho brance vyhráli v Palermu 3:1. Disciplinární komise dnes označila Gilardinovo počínání za vážný projev nesportovního chování.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Potrestání italského reprezentanta žádal předseda Palerma Maurizio Zamparini, který na základě videozáznamu navrhoval pětizápasový trest.

Ve 20. minutě nedělního zápasu si Gilardino nabíhal do vápna na přihrávku. Po kontaktu s obráncem však padal na záda, letící míč ho zasáhl do ruky a odrazil se do branky. Inkasovaný gól Palermo zaskočil a Fiorentina zápas dovedla k vítězství.

"Je to hanebné. Žádám, aby byl při hodnocení situace využit videozáznam. Gilardino si zaslouží trest na pět zápasů," uvedl Zamparini v rozhovoru pro deník La Gazzetta dello Sport. "On ten gól ještě oslavoval. Neskutečné!" rozčiloval se.

Gilardino, který se sedmi zásahy vede tabulku střelců, po zápase nejprve prohlašoval, že neví, zda míč zasáhl rukou. Po zhlédnutí opakovaných záznamů přiznal, že tomu tak bylo. "Ruka byla důsledkem faulu, za který se měla kopat penalta. Rozhodčí však uznal gól," řekl Gilardino.

Brankář Palerma Marco Amelia se ho zastal. "Alberto sice zasáhl míč rukou, ale rozhodčí by stejně musel odpískat penaltu, protože tam byl faul," hájil svého reprezentačního kolegu. "Rozhodčí Emidio Morganti je skvělý rozhodčí. Asi nejlepší jakého máme. On rozhodl," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.