ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois
4. PŘEDKOLO EVROPSKÉ LIGY

Že jsme outsideři? Stejně chceme postoupit, řekl Uhrin, jenž by byl spokojený s nulou

Velikost textu:

Praha – Nebojácným dojmem působil před úvodním střetnutím 4. předkola Evropské ligy proti Anderlechtu trenér Slavie Dušan Uhrin mladší. Jeho svěřenci jsou proti belgickému týmu outsiderem, kouč sešívaných se však soupeře nebojí a chce udělat vše pro postup do skupiny. S ohledem na absenci záložníka Josefa Hušbauera má připravené dvě varianty sestavy.

Trenér Slavie Dušan Uhrin ml.
Trenér Slavie Dušan Uhrin ml.

"Nemyslím si, že je výhoda, že nejsme favorit. Chceme postoupit a uděláme pro to maximum. Jsme na stejné pozici, jako jsme byli předtím s Portugalci. To si myslím, že je důležité, že to napětí v kabině je. Každý chce uspět," řekl Uhrin. "Byl bych spokojený, kdybychom doma nedostali branku," doplnil.

Je mu jasné, že souboj s Anderlechtem bude zatím největší prověrkou nově budovaného a posíleného slávistického týmu, který se letos vrátil do pohárů téměř po sedmi letech.

"Poháry hrajeme proto, abychom zjistili, na co ti hráči mají. V podstatě mimo Dušana Šventa a Milana Škody, který naskakoval v národním mužstvu, ani jeden z hráčů nehrál takhle těžké utkání. Je důležité odehrát takhle těžké utkání a ještě musí být vítězné, aby vám to přineslo hodně," podotkl Uhrin.

V úvodním utkání 4. předkola se bude muset obejít bez karetně potrestaného záložníka Hušbauera. "Budeme muset hrát trošku jinak. V hlavě mám dvě sestavy, na kterých se teď točím. Uvidíme, jestli budeme hrát na dva defenzivní záložníky nebo na jednoho. Rozhodnu se podle kvality dnešního tréninku," prohlásil Uhrin.

Anderlecht v posledních týdnech znatelně proměnil kádr a základní sestava je značně nečitelná. "Nejsilnější stránky jsou v útočné fázi. Mají tam řadu technických a rychlých hráčů v křídelních prostorech, útočí i krajní obránci. Pustili dominantního hráče Defoura, mají ve středové řadě mladé hráče, tam ani nevím, jak budou hrát. Jinak u obrany taky nevíme, jak budou hrát. Máme informace, že v posledních 14 dnech odešli dva stopeři. Tam měli velkou slabinu a možná budeme hrát na dva útočníky," dodal Uhrin.

přehrát video
Slávisté si musí poradit s Anderlechtem bez Hušbauera
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.