Góly Vidala a Müllera zajistily Superpohár Bayernu

Dortmund - Fotbalisté Bayernu Mnichov získali po čtyřech letech německý Superpohár, když porazili Borussii Dortmund na jejím hřišti 2:0. Do branky hráčů ve žlutočerné se trefili Artur Vidal a Thomas Müller. Bayern se těší z trofeje celkově popáté a v počtu úspěchů se vyrovnal právě dortmundskému klubu.

Thomas Müller se raduje ze vstřelené branky
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/ autor: imago sportfotodienst

Bavorský velkoklub nastoupil k souboji mistra bundesligy a vítěze poháru popáté za sebou, z předchozích tří ročníků si ale odvážel jen porážky. Tentokrát při soutěžní premiéře nového trenéra Carla Ancelottiho už slavil.

Skóre zápasu rozhýbal v 58. minutě Vidal, který nadvakrát překonal brankáře Bürkiho. Pojistka přišla 11 minut před koncem, kdy po rohovém kopu hlavičkoval Hummels a Müller zblízka dorazil míč do branky.