ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
3. PŘEDKOLO EVROPSKÉ LIGY

Postup byl v našich silách, litoval Jarolím. Nyní chce co nejrychleji k reprezentaci

Velikost textu:

Mladá Boleslav – Angažmá u Mladé Boleslavi si prodlužoval hlavně kvůli tomu, aby s týmem zabojoval o postup do Evropské ligy. Středočeši však vypadli se Škandijí Tetovo, a Karlu Jarolímovi se tak uvolnila cesta k reprezentaci. Ačkoli ho mrzí, že se mu nepovedlo prodloužit působení týmu v pohárech, nyní bude jednat s vedením, aby ho uvolnilo co nejdříve. Pravděpodobně se tak stane po nedělním ligovém utkání v Příbrami.

Karel Jarolím
Karel Jarolím

Devětapadesátiletý Jarolím se stal reprezentačním koučem 15. července s tím, že do 25. srpna může zároveň vést i Mladou Boleslav vzhledem k její účasti v kvalifikaci Evropské ligy. Po vyřazení by však už měl naplno přejít k národnímu týmu, který už 31. srpna sehraje přátelský zápas s Arménií.

"Řešíme to. Přesun by měl přijít v co nejkratší době," řekl Jarolím na tiskové konferenci po odvetě se Škandijí Tetovo, kterou Mladá Boleslav porazila doma jen 1:0 a vzhledem k úvodní prohře 0:2 vypadla.

přehrát video
Sestřih utkání Mladá Boleslav - Škendija Tetovo

"Je to zklamání. Chtěli jsme jít dál a bylo v našich silách to zvládnout lépe i přes ten první nepříjemný výsledek. Minimálně na prodloužení to bylo hratelné," připustil.

Mrzelo ho, že hráči nebyli v první půli dostatečně aktivní směrem dopředu. "První poločas jsme prohospodařili. Náznaky tam byly, ale chybělo zakončení a chyběla podpora ze strany. Tam jsou hráči schopni lepších výkonů. Do druhé půle jsme udělali změny v rozestavení, přineslo to tlak, šli jsme do rizika. Situace tam byly, ale gól nepřicházel," litoval Jarolím.

Zejména šance Jana Chramosty ze 70. minuty volala po gólu. "Kdyby to dal, bylo by času ještě dost. Ale celkově jsme se nepřesnostmi připravovali o lepší finální fázi. Zbytečně jsme to tam překombinovávali. Chybělo více klidu a trpělivosti. Při nákopech většinu balonů sbíral soupeř, žádný efekt to nepřineslo," konstatoval Jarolím.

Hráče připravoval na to, že se soupeř bude snažit kouskovat hru, přesto chápal, že je to mohlo rozhodit. "Zdržování soupeře bylo šílené, bylo to v průběhu celého utkání a stupňovalo se to. Křeč ve 30. minutě je poněkud zvláštní. Zřejmě to měli v taktických pokynech," dodal mladoboleslavský kouč.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.