ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

V korupční kauze ve středočeském fotbale padly podmíněné tresty

Velikost textu:

Mělník – Podmíněné tresty a zákazy působení ve fotbale vynesl okresní soud v Mělníku nad všemi 19 obžalovanými v kauze fotbalové korupce ve středních Čechách. Rozsudek je zatím nepravomocný, státní zástupkyně i obžalovaní si ponechali lhůtu na rozmyšlenou pro případné odvolání.

Podle žalobkyně byly ovlivňovány zápasy středočeských fotbalových soutěží, rozhodčí údajně dostávali úplatky v řádu tisícikorun.

Obžalovaní to odmítají, advokátům se nezamlouvalo ani odůvodnění rozsudku. "Jsme velmi nespokojeni, protože žádné odůvodnění nezaznělo, takže nevíme, proč byli naši klienti odsouzeni," řekl po vynesení verdiktu advokát Michal Bušek.

Podle samosoudkyně Marcely Buštové byly předložené důkazy dostatečné, stěžejní jsou podle ní hlavně odposlechy nebo videozáznamy z kabin rozhodčích.

Obžaloba byla podána na 24 lidí, dva ale zemřeli a u tří bylo stíhání už dříve podmíněně zastaveno. Ze zbývajících 19 obžalovaných k soudu dorazil jen rozhodčí Jan Beran, ostatní zastupovali právníci.

Beranovi soud vyměřil nejpřísnější trest - 1,5 roku s odkladem na 2,5 roku. Ostatní dostali roční nebo patnáctiměsíční tresty podmíněně odložené na dva roky.

Beran uvedl, že fotbalové zápasy řídil 21 let a s korupcí se nikdy nesetkal. Ohradil se také proti způsobu, jakým ho policie sledovala. Podle něj postupovala nezákonně.

Soud se začal případem zabývat loni na podzim. K podplácení podle žaloby docházelo v roce 2013 v desítce zápasů. Policisté obžalované odposlouchávali, a to nejen jejich telefony, ale záznamové zařízení umístili i do kabin.

Obžalovaní tvrdí, že na nahrávkách pořízených policií mluvili o cestovném a tarifních odměnách za řízení zápasů. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.