ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Měli jsme obrovské štěstí. Byl to asi nejtěžší postup, co jsem zažil, prohlásil Limberský

Velikost textu:

Baku – Po závěrečném hvizdu se zaradoval a začal slavit se spoluhráči. David Limberský zažil s Plzní všechny postupu v evropských pohárech, ale takovou úlevu jako po aktuálním přes Karabach do 4. předkola Ligy mistrů ještě necítil. Viktoria totiž byla na pokraji vyřazení, ale přečkala hned několik velkých šancí a gólem v závěru vydřela účast v dalším kole.

David Limberský
David Limberský

"Jednou byl hodně těžký postup přes Lokeren v Evropské lize (v roce 2012), ale tohle byl asi nejtěžší postup, co jsem zažil," řekl Limberský po utkání.

"Jsme šťastní za postup, protože to byl extrémně těžký soupeř. Strašně moc si toho vážíme. Měli jsme obrovské štěstí, ale šli jsme mu naproti, protože jsme nepřestávali věřit, a byli jsme odměněni," dodal.

Díky svým zkušenostem nepropadal panice a věřil, že se postup podaří. "Nehraju to první den. My to museli otevřít, oni chodili do brejků a my měli štěstí, že tam neproměnili tutovky. A pak jsme udeřili. Dali jsme jim hřebík do rakvičky. Bylo to ale obrovské štěstí," připustil.

"Trenér určil taktiku, že je pustíme do vedení a v závěru vyrovnáme. Hodili jsme udičku a pak přitáhli," hodnotil v nadsázce.

Zkušenost podle něho Plzeň využila i po vyrovnání, kdy už nedala soupeři šanci zabojovat o zvrat. "Ty poslední minuty jsme sehráli výborně. Oni už to honili, nakopávali to, ale my jsme dobře rozkouskovali hru. Zúročili jsme zkušenosti," těšilo Limberského.

Plzeň tak může nadále snít o Lize mistrů, zároveň má jistou minimálně Evropskou ligu a také příjem nejméně 150 milionů korun na prémiích od UEFA.

"Jsme rádi, že jsme si zaplatili dvě další sezony. Snad nás teď nevyhážou, když jsme tu teď dvě sezony zadarmo," usmíval se Limberský.

přehrát video
Sestřih odvety 3. předkola Karabach - Plzeň
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.