ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Plzeň z počasí v Baku strach nemá. Pivarník řeší jedno dilema

Velikost textu:

Baku – Má to být jedna z největších překážek Plzně při snaze přejít přes Karabach. Vysoké teploty v Baku však fotbalistům Viktorie těžkou hlavu nedělají. Trenér Roman Pivarník naopak díky rozehranosti věří, že se jeho svěřencům půjde do utkání lépe než doma. Zároveň prozradil, že v sestavě řeší jedno dilema, a to postu pravého obránce. Úterní zápas s předzápasovým studiem sledujte od 18:20 na ČT sport nebo na našem webu.

Trenér Plzně Roman Pivarník
Trenér Plzně Roman Pivarník

"Bude se hrát večer, počasí bude na fotbal příjemnější než takto přes den," řekl kapitán Roman Hubník. "Počasí vůbec neřeším. V době výkopu už bude ideální počasí. V Rakousku jsme hráli zápas s Lokomotivem, když bylo na sluníčku 50 stupňů, v Jihlavě bylo 40 stupňů na slunci. Takže to by pro nás neměl být problém," prohlásil trenér Roman Pivarník.

Tým se vypořádal i s náročnou cestou. Na letišti v Praze se sešel v sedm hodin ráno a v Baku vystoupil až po šesti a půl hodinách i kvůli zdržení při odletu. "Cesta mi docela utekla, i když je to jeden z nejdelších letů, jaký jsme mohli při losu dostat. Ale jsme připraveni, trochu jsme si oddechli na hotelu a jdeme na trénink," řekl Hubník.

Spolu s trenérem se shodne, že by Plzeň měla mít v odvetě více prostoru na útočení, protože i Karabach se musí snažit skórovat. "Viděl jsem hodně zápasů Karabachu a je hodně silný na míči. Doma jsme je zatlačili do defenzivy, ale dobře bránili. Teď jdou obě mužstva do zápasu s tím, že musí vstřelit gól," řekl Pivarník.

přehrát video
Plzeň se horka v Baku nebojí. Pivarník musí řešit otázku útoku

"Můj předpoklad je, že prostoru bude víc, abychom vstřelili gól. Navíc už to bude náš třetí ostrý zápas, tak se nám do něj půjde lépe než do prvního utkání," věří Pivarník ve větší rozehranost svého týmu po sobotní výhře 2:1 v Jihlavě.

Jediné dilema, které trenér Viktorie řeší, je post pravého beka. Aleši Matějů ani Františku Rajtoralovi totiž první zápasy nevyšly, na šanci navíc čeká uzdravený Radim Řezník, který však od zranění v lednu 2015 takto důležité utkání nehrál.

"Radim je připravený, jestli naskočí nebo ne, záleží na trenérovi. Ale každý hráč, co je tady, je připraven naskočit do základu," řekl Hubník. Nevidí problém v tom, aby Řezník dostal šanci. "Všichni beci mají za sebou dobrou přípravu, takže jsou schopni znovu podat dobrý výkon. I ti, co neměli v sobotu svůj den. Tohle bude jiný zápas a sobotu už jsme hodili za hlavu," doplnil Pivarník.

Nějaké překvapení, jaké udělal v poločase s Jihlavou, kdy změnil rozestavení, však na Karabach nechystá. "Neustále mám v hlavě, jak tým posouvat dál a jak při hře reagovat. Jaké udělat změny, které budou mít efekt jako ta v Jihlavě. Jsme rádi, že jsme tam na to dokázali zareagovat. Jen doufám, že teď nebude třeba zase něco vytahovat," dodal devětačtyřicetiletý kouč.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.