ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Hradec hodlá udržet ligovou příslušnost, sezonu však zahájí v azylu

Velikost textu:

Hradec Králové – Nováček nejvyšší soutěže z Hradce Králové vstoupí do letošního ročníku s posíleným kádrem a doufá, že se mezi elitou udrží. Nucené stěhování do Mladé Boleslavi kvůli částečné rekonstrukci stadionu v Malšovicích by nemělo mít dlouhého trvání. Východočeši by ve městě automobilů nechtěli zůstat déle než do konce září.

Fotbalisté Hradce Králové
Fotbalisté Hradce Králové

"Bude to specifická sezona. Jsme rádi, že se můžeme pohybovat mezi elitou, i když to nebyl úplně náš cíl. Pár domácích zápasů musíme odehrát v azylu, snažíme se, aby jich bylo co nejméně - maximálně čtyři," řekl na dnešní tiskové konferenci generální ředitel Richard Jukl.

"Tajně doufáme, že jich bude méně. Je to komplikace pro hráče, ale věříme, že se s tím vypořádáme. V Mladé Boleslavi se nám vždy dařilo, i proto jsme ji volili," dodal.

Pokud Hradci vyjde přání, na svůj stadion se vrátí v polovině října soubojem s velmi zajímavým soupeřem, pražskou Slavií. I proti ní by trenér Bohumil Pilný rád ukázal, že se Hradci povedlo po postupu posílení kádru.

Kariéru sice ukončil kapitán Pavel Krmaš, ze Znojma však přišel Libor Žondra, z Varnsdorfu Ladislav Martan a ze Slavie Milan Černý. Do defenzivy angažovali Východočeši libereckého Jana Mudru, který v minulé sezoně hostoval v Příbrami. "Povedlo se nám získat hráče, o které jsme měli zájem," pochvaloval si nový sportovní manažer Krmaš.

"Zvýšilo nám to konkurenci, jsme v očekávání, jak to zvládneme. Hodně hráčů ligu nehrálo nebo jen minimálně, hodně na to spoléháme, že motivace bude velká. Půjdeme do toho s respektem, ale se sebevědomím. Budeme se prát s kýmkoliv o každý bod a doufáme, že udržíme Hradec v lize," prohlásil trenér Pilný.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.