ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Martínez po útocích v Mnichově: Cítím obrovskou bezmoc a vztek

Velikost textu:

Mnichov - Záložník Javi Martínez z Bayernu Mnichov, který v bavorské metropoli žije nedaleko obchodního centra, kde v pátek útočník zastřelil devět lidí a pak sám sebe, jen těžko hledal slova, jimiž by nepochopitelný čin osmnáctiletého Němce íránského původu popsal. 

Javi Martínez
Javi Martínez

"Byl jsem zrovna ve městě, když mi přišla do skupiny na telefonu zpráva od spoluhráče, jestli jsme v pořádku," řekl Martínez v rozhovoru pro deník Marca. "Hned jsem si zapnul rádio a volal Juanu Bernatovi, který mi řekl, že je ok," přidal vítěz mistrovství světa 2010 a evropského šampionátu 2012.

Sedmadvacetiletý Španěl, který chyběl v nominaci národního týmu pro evropský šampionát ve Francii, popsal i následné události po útoku. "Ve městě vypukla panika a mně začaly chodit zprávy z domova, jestli se mi něco nepřihodilo," pokračoval bývalý hráč Bilbaa.

"Tomu, co se stalo, nemůžu uvěřit. Sice to vidíte v televizi každý den, víte, že je tady nějaká hrozba, ale nikdy by vás nenapadlo, že k tomu budete tak blízko," uvedl.

Narůstající počet teroristických útoků jej pochopitelně nenechává klidným. "Je hrozné, když si představíte, že vyrazíte do města na drink, jdete někam, kde to dobře znáte, a může vás to stát život," řekl Martínez.

"Když to pak vidíte v televizi, tak si říkáte: Jak tohle mohl někdo udělat? Proč? Nemám na to odpověď. Cítím jenom obrovskou bezmoc a vztek. Upřímnou soustrast rodinám obětí," prohlásil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.