ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš
Evropská liga

Trpišovského los nepotěšil, ale liberecká kabina je spokojená

Velikost textu:

Liberec - Rozporuplné pocity zavládly v kabině libereckých fotbalistů po losování 3. předkola Evropské ligy. Zatímco trenér Jindřich Trpišovský nebyl příliš nadšený z dvojice Admira Mödling, Käpäz Gandža, hráči soupeře přivítali. Splnilo se jim totiž přání vyhnout se Viitorulu Constanta a nepříjemné cestě do Rumunska.

Jindřich Trpišovský
Jindřich Trpišovský

"Potom, co nám okruh soupeřů zúžili, jsme si říkali, že se hlavně chceme vyhnout Rumunům. Jejich fotbal je vždy nevyzpytatelný, ty jsme si rozhodně nepřáli. Naopak Admira s Käpäzem jsou rozhodně zajímaví soupeři, i co se týče destinace," řekl kapitán libereckých fotbalistů Lukáš Pokorný.

Admira je čtvrtý tým rakouské ligy, Käpäz byl pátý v ázerbájdžánské soutěži. Jejich první duel ve 2. předkole skončil výhrou Admiry 1:0, ale odveta se hraje v Gandže. "Žádné bližší informace o soupeřích nemáme, nevíme, jakým stylem fotbalu se prezentují, ale na to teď máme dva týdny. Trenéři a realizační tým nám dodají co nejvíce informací, podíváme se na některé jejich zápasy a uvidíme. Z mužstev, co byla na výběr, však los dopadl ještě relativně dobře," míní Pokorný, který mohl se spoluhráči narazit i na Reykjavík, Grasshopper Curych, Székesfehérvár, Čukarički, Soligorsk, Domžale, Gliwice nebo IFK Göteborg.

Naopak trenér Trpišovský nadšení svého kapitána nesdílí. "Pocity mám takové rozporuplné. Na to, že jde o třetí předkolo a že jsme nasazení, nás tak i tak čeká dost silný soupeř," prohlásil Trpišovský, který by určitě raději hrál proti Admiře.

"Admira má sice větší fotbalový zvuk, ale zase je blízko a můžeme o nich získat více informací. Jejich fotbal také trochu známe a je to poměrně blízko. Naopak Ázerbájdžán je vždy taková velká neznámá a to, co nikdy žádný tým nechce. Úplně nadšený tedy z losu nejsem," připustil Trpišovský. Nyní už začíná pracovat na sběru informací o obou soupeřích. "Admira hraje v neděli utkání poháru, poletíme osobně také na odvetu v Ázerbájdžánu," dodal kouč Slovanu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.