ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Costa bude pokračovat ve Spartě, klub začal přípravu

Velikost textu:
aktualizováno 21. 6. 2016 12:54

Praha - Sparta si zajistila další služby obránce Costy. Reprezentant Zimbabwe se s klubem dohodl na nové smlouvě. Potvrdil to generální ředitel klubu Adam Kotalík. Klub zároveň zahájil svou letní přípravu na novou sezonu.

Costa Nhamoinesu
Costa Nhamoinesu

"S Costou ladíme poslední detaily nové smlouvy, která by měla být brzy podepsána," prohlásil Kotalík. Costa přišel do Sparty před třemi lety a vypracoval se v oporu základní sestavy. V poslední době se však vzhledem ke končící smlouvě spekulovalo o jeho možném odchodu.

přehrát video
Sparta zahájila přípravu na novou sezonu

Na prvním tréninku se trenérovi Zdeňku Ščasnému hlásil také Patrik Schick, o kterého mají údajně zájem AS Řím a Sampdoria Janov. "Na italských serverech vychází zprávy, nad kterými zůstává rozum stát a kroutíme nad nimi hlavou," uvedl Kotalík. "Máme jednu oficiální písemnou nabídku a není úplně nezajímavá, takže ji zvažujeme. Konzultujeme ji s majitelem, ale není to v takové fázi, aby uspokojila naše požadavky a byla podle našich představ," dodal.

Zdeněk Ščasný o možném příchodu Tomáše Rosického: "Slyšel jsem názor, že pro Rosického není česká liga dobrá a měl by jít do zahraničí. Naopak si myslím, že kdyby šel do zahraničí, požadoval velkou smlouvu a pak byl zraněný, tak by mu to s prominutím omlátili o hlavu. My s jeho problémy počítáme a přesto ho chceme. Proto si myslím, že Sparta by pro Tomáše byla ideální."

V klubu se hlásil také záložník Aleš Čermák. "Je to skvělý návrat. Uvidíme, jak se zapracuju a jak budu vypadat v přípravě. Jsem moc rád, že si mě Sparta stáhla. Šel jsem okamžitě - každý hráč čeká na to, kdy Sparta zavolá. Je to sen každého hráče," říkal na srazu týmu Čermák.

"Jsem přesvědčen, že někteří hráči, co se vrátili z hostování, zůstanou napevno. Nechci jmenovat, ale předpoklad, že zůstane Čermák, je zřejmý a stejně na tom je i Schick, pokud neodejde," uvedl Ščasný.

přehrát video
Sparta zahájila přípravu s Čermákem i Schickem


Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.