ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Baček bude i nadále předsedat disciplinární komisi

Velikost textu:

Praha - Richard Baček zůstává předsedou nové disciplinární komise pod vedením Ligové fotbalové asociace (LFA). Předchozí komise ukončila činnost v rámci osamostatnění profesionálních soutěží. LFA na zasedání dále vyslala svého zástupce do komise rozhodčích v rámci Fotbalové asociace. Tuto funkci bude zastávat bývalý sudí Václav Krondl.

Richard Baček
Richard Baček

Baček vede disciplinární komisi od června 2013, kdy byl zvolen poté, co odstoupil Jiří Golda. Dosavadní komise nyní ukončila činnost, protože ji v rámci osamostatnění profesionálních soutěží převzala LFA. Baček má nyní za úkol předložit nové složení komise. Na FAČR nahradí disciplinárku nový orgán v podobě etické komise, která bude řešit záležitosti mimo hřiště. Přestupky na hřišti bude posuzovat Bačkova komise.

Třiašedesátiletý Krondl je bývalý mezinárodní rozhodčí. Odřídil i deset zápasů Ligy mistrů. Komisi rozhodčích už dokonce sám vedl od prosince 2005 do června 2006. Působil také v roli delegáta.

Na pozici místopředsedy LFA za druhou ligu rezignoval po postupu Hradce Králové Richard Jukl, na uvolněné místo byl zvolen Petr Heidenreich z Ústí nad Labem. Šéfem komise technických delegátů je Emil Ubias.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.