ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Zemřel kapitán fotbalových olympijských vítězů Luděk Macela

Velikost textu:
aktualizováno 16. 6. 2016 14:26

Praha - Ve věku 65 let zemřel bývalý fotbalový reprezentant, kapitán olympijských vítězů z roku 1980 a jedna z legend pražské Dukly Luděk Macela. Někdejší předseda komise rozhodčích podlehl vážné nemoci.   

Luděk Macela na OH 1980
Luděk Macela na OH 1980

"Fotbalová asociace České republiky vyjadřuje hlubokou soustrast pozůstalým. Jako výborného kamaráda a skvělého člověka si ho budou pamatovat určitě nejen fotbalisté Dukly," stojí v prohlášení FAČR.

Macela odehrál za reprezentaci osm zápasů, dalších sedmnáct utkání si připsal za výběr olympioniků. V československé lize nastupoval za Duklu, s níž vybojoval tři mistrovské tituly. V nejvyšší soutěži odehrál na postu krajního a středního obránce 267 utkání a dal 12 gólů. Patří do Síně slávy Dukly Praha.

Po skončení aktivní kariéry působil jako funkcionář a před Dagmar Damkovou vedl komisi rozhodčích. 

Miroslav Pelta:

"Luděk Macela byl jeden z mých nejbližších přátel. Zůstane nám v srdcích, protože zanechal v českém fotbalu velkou stopu. Je to kapitán olympijských vítězů z roku 1980 a je to člověk, který byl i v nelehkých dobách schopen vykonávat složitou pozici předsedy komise rozhodčích. Má velké jméno nejenom v Česku, ale i na mezinárodní scéně. Je to člověk, který měl významný podíl na očistě českého fotbalu, byl to charakter na hřišti i jako funkcionář. Pro český fotbal i celý národ je to velká ztráta."

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.