ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Barcelona opět děsí obrany soupeřů

Velikost textu:
aktualizováno 23. 10. 2008 14:20

Praha - Fotbalisté Barcelony po dvou hluchých letech, v nichž do své bohaté sbírky nepřidali žádnou novou trofej, už zase děsí soupeřovy obrany. Před devatenácti dny odneslo jejich útočné probuzení debaklem 1:6 madridské Atlético s českým obráncem Tomášem Ujfalušim a další barcelonská výhra o pět branek se zrodila ve středu v Lize mistrů. Katalánci zničili domácí Basilej 5:0 a jako jediní v soutěži mají po polovině základních skupin plný počet bodů.

Barcelona v Lize mistrů proti Basileji
Barcelona v Lize mistrů proti Basileji

Barcelona si duel ve Švýcarsku od začátku užívala. Během úvodních dvaceti minut vedla 3:0 a brzy změnila zápas v exhibici. "Když se dostanete do vedení, vždycky si pak utkání víc užíváte. Pěkně jsme si zahráli, celý tým dobře kombinoval, takže jsem velmi spokojený," pochvaloval si dvacetiletý Sergi Busquets, který se dočkal prvního gólu v Lize mistrů.

Zazářil však především osmnáctiletý talent Bojan Krkic, autor dvou branek. "Každý z nás, co byli na hřišti, si moc přál zapsat se do listiny střelců. Já jsem zařídil dva góly a celý tým z toho má velkou radost. To mě moc uspokojuje," prohlásil Krkic.

Kritika umlčena - prozatím

Barcelonský trenér Josep Guardiola odpověděl středečním triumfem na kritiku, která se na něj snesla za neustálé rotování se sestavou. Tentokrát nezbylo místo v základu na kanonýra Henryho. "Výhry jako tato vždycky pomohou trenérovi ospravedlnit jeho rozhodnutí. Jsme teprve v říjnu a šířka našeho mužstva mi ukazuje mnoho pozitiv," řekl Guardiola. "Tenhle výsledek je důležitý pro budoucnost, ale nesmíme dovolit, aby nám stoupl do hlavy," varoval.

Domácí kouč Christian Gross přiznal, že Basilej na Barcelonu vůbec nestačila, ale z debaklu nedělal vědu. "Myslím, že to, co se stalo nám, se určitě stane v sezoně ještě jednomu nebo dvěma dalším týmům. Nezapomínejme, že porazili tento měsíc 6:1 Atlético Madrid, které také hraje v Lize mistrů," podotkl Gross.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.