ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Ve Štrasburku začala výstava věnovaná Josefu Masopustovi

Velikost textu:

Štrasburk – Fotbalisté národního týmu sice ještě do Francie neodletěli, už nyní má však česká kopaná v zemi pořadatele ME výrazný zvuk. V budově evropského parlamentu byla totiž zahájena výstava věnovaná Josefu Masopustovi.

Antonín Panenka (druhý zleva) slavnostně otevřel výstavu ve Štrasburku
Antonín Panenka (druhý zleva) slavnostně otevřel výstavu ve Štrasburku

O výstavu, kterou slavnostně otevřel Antonín Panenka, se zasadila europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL). Využila tak práva uspořádat v prostorách parlamentu akci libovolného charakteru, jimž disponuje ve zvoleném období každý europoslanec.

Pro své kolegy připravila ve spolupráci s Klubem přátel Josefa Masopusta výstavu věnovanou právě prvnímu československému držiteli Zlatého míče. Trofej pro nejlepšího evropského hráče roku chybět pochopitelně nebude a zaměstnanci europarlamentu si ji budou moci zblízka prohlédnout. Veřejnosti výstava zpřístupněna nebude.

přehrát video
Výstava v Evropském parlamentu na počest Josefa Masopusta

Fotbalové téma zvolila i proto, že za tři dny ve Francii vypukne turnaj nejlepších mužstev starého kontinentu. Inspiraci nalezneme také v historii, neboť právě ve Francii vybojovala v roce 1960 československá reprezentace v čele s Masopustem bronzové medaile.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.