ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan
Synot liga

Šilhavý se ujal trénování Dukly, smlouvu má na tři roky

Velikost textu:
aktualizováno 17. 5. 2016 15:14

Praha - Dukla Praha má nového trenéra. Lavičky klubu se po Luboši Kozlovi ujal Jaroslav Šilhavý, jenž podepsal tříletou smlouvu s roční opcí. Jeho asistenty budou Jiří Chytrý a Milan Veselý, kteří se Šilhavým působili již dříve.

Jaroslav Šilhavý
Jaroslav Šilhavý

Šilhavý naposledy působil v Jablonci, kde byl v prosinci odvolán kvůli nepovedenému podzimu. Předtím s Libercem získal mistrovský titul a postoupil do vyřazovací fáze Evropské ligy. "Jsem rád, že znovu mohu naskočit do ligového kolotoče tady u nás, i když jsem měl nějaké nabídky i do zahraničí. Nicméně když se posléze ozvalo vedení Dukly, tak jsme se velice rychle domluvili," řekl Šilhavý. Jeho asistenty budou Jiří Chytrý a Milan Veselý, kteří s ním byli i v Jablonci a Liberci.

Kozel vedl dejvický tým šest a půl roku a před sezonou 2011/12 ho dovedl do nejvyšší soutěže. Dukla mezi elitou třikrát obsadila šesté místo, jednou sedmé a v uplynulém ročníku byla desátá. "Co se týče hry samotné, tak Dukla předváděla velice kvalitní fotbal, dobře se na to koukalo. Herní kvalita byla vynikající, jenom je škoda, že to neproměnili v nějaký výsledek," uvedl Šilhavý.

S Duklou by se rád dostal do evropských pohárů. "Takové společné přání je snažit se uchovat tvář, aby se fotbal líbil. Ale chtěli bychom se dostat do horní poloviny tabulky a atakovat pohárové příčky. Pokusíme se třeba dostat do pohárů, aby Dukla, která v minulosti měla v Evropě velké jméno, se tam zase pomalinku šplhala," doplnil bývalý obránce.

"Chceme navázat na práci Luboše Kozla. Výběr trenéra Jardy Šilhavého byl po zralém uvážení a myslíme si, že zase chceme navázat alespoň částečně i na délku spolupráce, kterou jsme měli s Lubošem," uvedl výkonný ředitel Dukly Michal Šrámek.

"Věřím, že se budeme oboustranně doplňovat a pomáhat si, abychom zase získali ten zvýšený kredit, na který jsme dosahovali v prvních letech ligy, ale v tomto roce jsme si ho maličko pokazili. Pevně věřím, že Jarda Šilhavý je člověk, který nás posune ještě výše," přidal Šrámek.

přehrát video
Šihlavý chce vrátit Duklu po letech do evropských pohárů

Šilhavému se styl Pražanů z posledních sezon líbil. "Co se týče hry samotné, tak Dukla předváděla velice kvalitní fotbal, dobře se na to koukalo. Herní kvalita byla vynikající, jenom je škoda, že to neproměnili v nějaký výsledek," konstatoval Šilhavý.

Zaujal ho také mládežnický systém Dukly. "Kladou velký důraz na výchovu svých odchovanců. Určitě s nimi budeme komunikovat. Chci navázat na tu práci, a pokud mladí hráči jako (Daniel) Tetour budou k dispozici, tak se určitě budou objevovat na ligové scéně," konstatoval.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.