ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan
Synot liga

Pilný odstoupil z funkce místopředsedy krajského svazu

Velikost textu:

Hradec Králové – Rozhodčí Marek Pilný rezignoval na svou funkci místopředsedy Krajského fotbalového svazu Hradec Králové. Pilný po utkání Příbram–Olomouc, na jehož řízení se pod vlivem alkoholu podílel, přišel již dříve o licenci a dostal dvouletý zákaz funkce. "Pan Pilný se omluvil za své jednání a rezignoval na post místopředsedy KFS,"potvrdil sekretář královéhradeckého krajského svazu Ladislav Brož.

Rozhodčí Marek Pilný (vlevo)
Rozhodčí Marek Pilný (vlevo)

Pilný byl od úvodních minut zápasu viditelně opilý. U postranní čáry těžko držel rovnováhu, padal, chvíli běhal s lajnovým rozhodčím a napodoboval jeho pohyby. Už po deseti minutách ho musel začít hlídat bodyguard, během poločasové přestávky Pilný odešel do kabin a už se nevrátil. Opilost byla při utkání patrná i na brankovém sudím Jiřím Jechovi, který se údajně na hřišti dokonce vymočil.

Oba dva sudí byli den po utkání vyřazeni z listiny profesionálních rozhodčích a byla jim odebrána licence. V pátek pak Pilnému udělila disciplinární komise dvouletý zákaz výkonu funkce a uložila mu pokutu 150 tisíc korun za znevážení jména fotbalu a nezpůsobilost delegované osoby.

Zároveň mu disciplinárka doporučila zvážit setrvání ve všech volených funkcích výkonných orgánů FAČR, které zastává. Na post místopředsedy krajského svazu již rezignoval, vedle toho zastává také funkci předsedy Okresního fotbalového svazu Trutnov.

Těchto pozic ho disciplinárka nemohla zbavit, stejně jako mu nemohla odebrat členství ve FAČR. Z asociace ho může vyloučit pouze výkonný výbor. Druhý opilý rozhodčí Jech se ze zasedání disciplinární komise omluvil s tím, že dorazí na další jednání ve čtvrtek v přítomnosti právního zástupce.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.