ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan
Synot liga

Olomouc se těžko smiřuje se sestupem, nelíbí se jí výsledek Příbrami

Velikost textu:

Olomouc - Sigma Olomouc se těžko smiřuje se sestupem do Fotbalové národní ligy. Tým připouští, že po většinu sezony nehrál dobře a pohyboval se na sestupových příčkách. Po emotivním skončení 30. kola soutěže ale přišel klub s kontroverzními výroky o tom, že byla Olomouc k sestupu určena. Čtrnáctá Příbram totiž v Jablonci uhrála přesně to, co musela, tedy remízu.

Hráči Sigmy po skončení 30. kola
Hráči Sigmy po skončení 30. kola

"Důvody sestupu byly dva. Neuhráli jsme body a předvedli jsme špatné a nesoustředěné výkony, hlavně v závěru sezony. A druhý důvod je, že to my jsme byli určeni k sestupu a také se tak stalo," prohlásil předseda Sigmy Olomouc Josef Lébr.

Ukázala to prý nejen dnešní remíza Příbrami v Jablonci, ale především minulý zápas Olomouce na Slovácku. "Kdo tam byl, tak to viděl jasně. Rozhodčí Zelinka to předvedl v plné nádheře. Jeho výkon mě utvrdil v tom, že padáme. Takový výkon nemůže přece předvést rozhodčí s mezinárodní ambicí, včetně pomezních. Takovou hanebnost, kterou tam předvedli, to bylo s cílem, abychom nebodovali," řekl Lébr. "I domácí diváci se tomu v Uherském Hradišti smáli a křičeli, aby pískali rovinu, že nepřišli na komedii, přitom fandili svému týmu," dodal.

Podobně to viděl i trenér Václav Jílek. "Když jsme tam zůstali s Příbramí, bylo jasné, že to bude složité. V poločase jsme věděli, že se hraje v Jablonci remíza, věřil jsem, že by Jablonec mohl vyhrát, byť to byla asi moje naivita," řekl olomoucký kouč. Zároveň ale oba připouštějí, že si Olomouc může za sestup i sama tím, že nezvládla některá utkání. "Samozřejmě jsme si to zapříčinili sami, že jsme se na ten chvost dostali. A v závěru jsme tam zůstali s mužstvem, které sestoupit nemohlo," znovu naznačoval Lébr.

přehrát video
Ordoš: Dopadlo to asi tak, jak mělo

Václav Jílek: "Důvodů je víc, ale hlavně to byla naše slabá výkonnost ve venkovních zápasech. Ostatní ohrožené celky někde venku získaly. My jsme byli jediní, kteří venku tři body nezískali. Mentální odolnost mužstva nebyla taková, jakou jsme očekávali. Sigma hrála také s mladým kádrem, plným odchovanců, jen ta fotbalovost nestačila, chyběli válečníci a bojovníci."

Sigmě tak nepomohla ani závěrečná vysoká výhra 6:0 nad Teplicemi. "Je to hrůza. Dnes jsme předvedli asi nejlepší výkon sezony, ale už bylo pozdě," prohlásil záložník Michal Ordoš. "Dnes bylo vidět, že to šlo, ale spoustu zápasů jsme nezvládli, a to hlavně venku," dodal jeho spoluhráč Jan Navrátil.

Zda bude Jílek u týmu pokračovat, zatím neumí říct. "Cítím spoluodpovědnost, že se sestoupilo, a také odhodlání pokračovat dál. Ale musíme si sednout se sportovním vedením a nějak to nastavit, změnit, ale ve stylu koncepční práce od mládeže. Vrátit se k tvrdé práci," dodal Jílek.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.