ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Majitel fotbalového Zlína odmítá spekulace o spojení se Slováckem

Velikost textu:
aktualizováno 21. 10. 2008 20:03

Zlín - Majitel zlínského fotbalového klubu Zdeněk Červenka odmítá dnešní informaci deníku Sport, podle níž by mělo dojít ke sloučení klubu s druholigovým Slováckem. "Je to snůška nesmyslů", řekl serveru iDnes.

Slovácko a Zlín se zřejmě sloučí
Slovácko a Zlín se zřejmě sloučí

Červenka tak rázně vyvrátil dřívější slova předsedkyně představenstva týmu 1. FC Slovácko Marcely Mrázkové. "Jednáme prakticky od začátku sezony a mluvilo se o tom už před rokem, kdy jsme klub kupovali. Ale tehdy nebyl zájem ze všech stran," tvrdila. "Slučování nepřichází v úvahu. Něco takového by odnesla mládež a další lidé," vysvětluje Červenka. Majitel Zlína však dodává, že by uvažoval o případném prodeji. Jedním z důvodů jsou chybějící finance na výstavbu vyhřívaného trávníku, který bude od příští sezóny podmínkou účasti v první lize. Vyhřívaný pažit by měl stát přibližně dvacet milionů korun.

Podobný postoj jako Červenka mají i představitelé Zlínského kraje, kteří nechtějí dotovat dva profesionální kluby. "Za poslední roky jsme do fotbalu dali sedmdesát milionů korun. Chtěl bych, aby se ve městě hrály všechny nejvyšší soutěže, ale to není možné. Nejsme tak bohatý kraj," řekl listu náměstek zlínské primátorky Martin Janečka.

O budoucnosti Zlína a Slovácka by mohlo být jasno už dnes večer, kdy se sejde zlínské klubové představenstvo, které prý zformuluje své záměry.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.