ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Poslední šance dostat se na Euro, UEFA uvolnila tisíce vstupenek

Velikost textu:

Nyon - Fotbaloví fanoušci měli během dneška poslední šanci získat vstupenky na mistrovství Evropy ve Francii. Evropská fotbalová unie UEFA uvolnila do prodeje na svém oficiálním webu zbývajících zhruba 100 tisíc lístků. K mání jsou i vstupenky na tři zápasy českého týmu ve skupině i na vyřazovací část. Vstupenky můžete získat ZDE.

Stadion v Nice bude jedním z deseti dějišť fotbalového ME 2016
Stadion v Nice bude jedním z deseti dějišť fotbalového ME 2016

Závěrečný balíček pochází z různých zdrojů a vznikl po vypočítání přesné kapacity deseti stadionů turnaje. Některé vstupenky se vrátily UEFA od menších zúčastněných federací, které nedokázaly udat celou přidělenou kvótu, další lístky byly odhaleny a zkonfiskovány na černém trhu. Do prodeje šly zpět i nevyzvednuté rezervace fanoušků.

Na první zápas českých fotbalistů se Španělskem v Toulouse bylo ke koupi jen minimum vstupenek v nejdražší kategorii za 145 eur, tedy téměř čtyři tisíce korun. Větší nabídka byla na druhé utkání s Chorvaty v St. Etienne, na něž šly do prodeje i vstupenky třetí kategorie za 55 eur. Lístek na závěrečný zápas s Tureckem v Lens si mohli diváci koupit od 105 eur.

Na přelomu roku mohli fanoušci objednávat vstupenky v rámci kvót pro jednotlivé země. České republice připadlo po šesti tisících lístků na Španělsko a Turecko a sedm tisíc na zápas s Chorvatskem. Podle informací z Fotbalové asociace ČR zájem mnohonásobně převýšil nabídku a celá kvóta byla vyprodána. Mistrovství Evropy se v novém formátu se čtyřiadvaceti účastníky uskuteční od 10. června do 10. července. Celkem se na šampionátu odehraje 51 zápasů, na které se prodá asi 1,8 milionu lístků.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.