ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra
PREMIER LEAGUE

Chelsea stoupá vzhůru. Hiddink už začíná pokukovat po pohárech

Velikost textu:

Londýn – V prosinci převzal Chelsea ve zbídačeném stavu na šestnáctém místě bod od sestupu. Pod vedením Guuse Hiddinka se obhájce titulu v Premier League začal zvedat a po úterní výhře nad Norwichem se Blues posunuli už na osmou příčku s pětibodovým mankem na pátý Manchester United. Zkušený manažer, jenž v lize s týmem za jedenáct zápasů ještě neprohrál, proto začíná pošilhávat po pohárových příčkách.

Manažer Chelsea Guus Hiddink
Manažer Chelsea Guus Hiddink

Na pátý Manchester United, který má zápas k dobru, ztrácí Chelsea deset kol před koncem pět bodů. "Jestli je můžeme dostihnout? Zaprvé jsme hlavně všichni rádi, že jsme pryč ze sestupového pásma, to není styl Chelsea," uvedl Hiddink po úterním vítězství.

"Nyní, s ambicemi, které má Chelsea, musíme stanovit nový cíl a uvidíme, co můžeme dělat směrem k pohárové Evropě. Musíme se dál držet na vítězné vlně," doplnil nizozemský kouč, který má smlouvu v londýnském klubu do konce sezony.

Chelsea zaznamenala třetí ligové vítězství po sobě, k němuž mu pomohl nejrychlejší gól sezony. Brazilec Kenedy se prosadil už po 39 sekundách. "Vyhráli jsme několik zápasů po sobě a to nám samozřejmě zvedá sebevědomí. Jak všichni vědí, máme nabitý program a kádr není příliš široký. Takže doufáme, že v závěru sezony budou všichni k dispozici," připomněl Hiddink, že Chelsea ještě čeká Anglický pohár a minimálně odveta osmifinále Ligy mistrů s Paris St. Germain.

"Pokud všichni budou k dispozici bez nějakých větších zranění, pak bychom se mohli posunout co nejvýše k pohárovým příčkám," dodal Hiddink.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.