ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
SYNOT LIGA

Kotrba se znovu vrací do Příbrami, bude zastávat pozici šéftrenéra

Velikost textu:

Příbram – Říká se, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Jiří Kotrba však do ní vstupuje potřetí. Fotbalový kouč se opět vrací do Příbrami, kde tentokrát bude zastávat pozici šéftrenéra mládeže. Ve funkci nahradí Pavla Tobiáše, který se bude naplno věnovat práci u ligového A-týmu.

Jiří Kotrba
Jiří Kotrba

"Už nějakou dobu jsme se bavili o tom, že chceme ještě více zkvalitnit akademii, protože se ukazuje, že tato cesta je správná," řekl majitel klubu Jan Starka. "Není to tím, že bychom byli nespokojeni s Pavlem Tobiášem jako šéftrenérem mládeže. Chceme, aby se mohl naplno věnovat A-týmu, a práci v obou sférách jsme tím zkvalitnili. Proto přichází pan Kotrba," dodal generální ředitel Petr Větrovský.

Sedmapadesátiletý Kotrba už v Příbrami dvakrát vedl ligový tým, a to v letech 19982002 a 2007. Byl také u historického čtvrtého místa v sezoně 2000/2001. Trénoval rovněž České Budějovice, Jablonec, Brno, Žižkov, Olomouc, Spartu a naposledy loni na jaře Liberec. Rovněž působil u reprezentační jednadvacítky a s mládeží pracoval v Českých Budějovicích.

"Nepřišel jsem sem dělat palácovou revoluci. Udělala se tu spousta dobré práce, což dokazuje tato sezona a postup do osmifinále juniorské Ligy mistrů, což je asi vrchol, kterého příbramská mládež může dosáhnout. Budu se proto snažit navázat na práci, která tu probíhala pod Pavlem Tobiášem, a budu se snažit nakazit spolupracovníky svým nadšením a předat jim své zkušenosti," prohlásil Kotrba, který v lize odkoučoval 337 utkání, což ho v historické tabulce řadí na čtvrté místo.

Mezi jeho úkoly bude také najít vhodného trenéra pro akademii poté, co v létě odejde úspěšný mládežnický trenér Antonín Barák, který bude na projektu akademií spolupracovat s Fotbalovou asociací ČR.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.