ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan
SYNOT LIGA

Pod novým vedením ano. Ostravští ultras opět začnou chodit na domácí zápasy

Velikost textu:

Ostrava – Po téměř roce se na domácí zápasy Baníku vrátí ostravští ultras. Aktivně fandící příznivci slezského klubu oznámili, že po příchodu nového majitele klubu Václava Brabce končí svůj bojkot. Poslední tým prvoligové tabulky tak od začátku jara bude mít při domácích duelech opět hlasitou podporu "kotle".

Fanoušci Baníku Ostrava
Fanoušci Baníku Ostrava

"Zásadní důvody bojkotu pominuly s odchodem minulého vedení. O těch dlouhodobějších, stejně jako o personálních změnách v klubu nebo ceně a způsobu distribuce vstupenek, jsme měli v uplynulých dnech možnost jednat se zástupci klubu v čele s panem Brabcem. Výsledkem je ukončení bojkotu ze strany fanoušků," uvedli ultras. Ukončení bojkotu fanoušků potvrdil i Baník.

Ultras nenavštěvovali domácí zápasy téměř rok kvůli napjatému vztahu s vedením klubu, především s bývalým majitelem Petrem Šafarčíkem, kterému příznivci vyčítali nekompetentní a netransparentní způsob řízení společnosti. Fanoušci jezdili Baník podporovat pouze na venkovní zápasy. Ultras nějaký čas bojkotovali domácí duely už i předloni kvůli nesouhlasu se sbíráním osobních údajů při registraci karty fanouška.

Baník má od začátku ledna nového majitele. Od Šafarčíka koupil klub podnikatel Brabec, který se nyní snaží vyřešit dluhy ostravského celku. Baník je po podzimní části první ligy poslední s pouhými čtyřmi body a po 50 letech mu hrozí sestup. V zimě se stal novým trenérem Vlastimil Petržela.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.