ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
Silvestrovské derby

Srníčkovi fotbaloví vrstevníci: Každý den si šel za svým snem

Velikost textu:

Praha - Náhlé úmrtí Pavla Srníčka jeho bývalé spoluhráče silně zasáhlo. Během tradičního Silvestrovského derby drželi za zesnulého brankáře minutu ticha a sdíleli své vzpomínky. Srníčka ocenili jako sportovce, který dosáhl úspěchu díky tvrdé dlouholeté práci.

Pavel Srníček
Pavel Srníček

"Vždy, když se hodnotí rok, tak si člověk nejvíce vybaví to, co se stalo v nejbližší době. Takže já na rok 2015 budu vzpomínat hlavně jako na rok, kdy zemřel Pavel Srníček, skvělý člověk a můj kamarád. Takže to bude smutný rok," prohlásil Martin Hašek, který působil se Srníčkem v trenérském týmu Sparty. 

"Moc jsme se o tom raději nechtěli bavit, protože je to smutná událost. Můžeme na něj jen v dobrém vzpomínat, protože to byl skvělý parťák," uvedl bývalý kapitán Sparty Jiří Novotný.

Pavel Kuka: Bylo to jako blesk z čistého nebe

Srníček byl v úterý odpojen od přístrojů poté, co zkolaboval při rekreačním běhu a dvacetiminutová zástava srdce měla za následek nenávratné poškození mozku. Jeho úmrtí v 47 letech zasáhlo i Pavla Kuku. 

"Díky atmosféře Silvestrovského derby, kdy se potkáte s hodně kamarády, se na to špatné snáze zapomíná, ale poslední dny byly hodně těžké, protože to byl blesk z čistého nebe," řekl Kuka. "Já jsem s Pavlem ještě 17. prosince mluvil po telefonu, protože jsme měli sraz reprezentantů, ale on se omlouval, že jede do Anglie. No a teď tady není," dodal.

přehrát video
Internacionálové uctili minutou ticha památku Pavla Srníčka

Srníček si vydobyl velké renomé zejména v Anglii, kde strávil většinu kariéry. "Všechno, čeho dosáhl, si vybudoval sám. V začátcích bydlel na statku, vstával ve čtyři ráno, staral se o prasata, pak jel na učňák, pak hned na ostravský Baník trénovat a vracel se domů za tmy. Takhle každý den a šel si za svým snem. To ho vyneslo až do reprezentace a do Anglie," uvedl Hašek. "Zároveň to byl vstřícný a přátelský člověk. A to všechno je důsledek toho, že byl velmi oblíbený a měl hodně kamarádů," dodal.

Jeho úmrtí bude podle Haška také tvrdou ranou pro Spartu, která v Srníčkovi ztratila vynikajícího trenéra brankářů. "Všichni ví, že byl trenérem brankářů áčka. Ale on vedl i brankáře žáků a dorostu. Já teď jezdil na Strahov trénovat už v osm ráno a Pavel tam v tu dobu byl také. Měl obrovský záběr a klukům se hodně věnoval. Rozuměl tomu a mohl to ukázat. Navíc to byl skvělý člověk, takže Spartě bude hodně chybět," řekl Hašek.

Ze smutečního oznámení: "Všichni, kteří jej měli rádi, chtějí mu poděkovat a naposledy se rozloučit, se mohou přijít poklonit jeho památce v pondělí 4. ledna 2016 od 14:00 do 17:00 ve smuteční obřadní síni v Ostravě Vítkovicích."

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.