ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Platini se okamžitě k CAS odvolat nemůže, jeho žádost musí prvně zvážit FIFA

Velikost textu:

Curych – Plán Michela Platiniho, že se rychle odvolá proti osmiletému zákazu působení ve fotbale k Arbitrážnímu soudu pro sport (CAS) v Lausanne, zkrachoval. Mezinárodní fotbalová federace ho totiž upozornila, že případné odvolání nejprve musí projít příslušnou komisí FIFA.

Michel Platini
Michel Platini

Šéfa UEFA Platiniho tlačí čas, neboť by se chtěl 26. února zúčastnit voleb prezidenta FIFA, v jejímž čele skončí Sepp Blatter. Podle pravidel FIFA musí být seznam kandidátů definitivně uzavřen měsíc před volbou.

Bývalý vynikající francouzský fotbalista chtěl proto podle agentury AP proces zrychlit odvoláním k CAS. FIFA však uvedla, že Platiniho informovala, že případ musí nejprve projít její odvolací komisí.

Platinimu a Blatterovi zakázala v pondělí FIFA na osm let působit ve fotbale kvůli neetickému chování. Trest je důsledkem pochybné finanční transakce mezi oběma funkcionáři. Platini v roce 2011 dostal od Blattera dva miliony švýcarských franků, údajně za poradenskou činnost. O transakci ale neexistuje žádný doklad.

Oba vrcholní funkcionáři uvedli, že se suspendací nesouhlasí, a chtějí se proti ní odvolat.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.