ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Znojmo vstoupí do jarní části FNL s postupovými ambicemi

Velikost textu:

Znojmo - S postupovými ambicemi vstoupí do jarní části druhé ligy fotbalisté Znojma, kteří přezimují se čtyřbodovým náskokem na prvním místě tabulky. Nejvyšší soutěž si Znojmo vyzkoušelo už před dvěma lety. Bez vlastního stadionu však odehrálo domácí utkání v brněnském azylu a v provizorních podmínkách nedokázalo odvrátit sestup.

Znojemský Daniel Odehnal
Znojemský Daniel Odehnal

Do sezony vstoupilo Znojmo s novým trenérem Radimem Kučerou, jehož kvůli chybějící licenci doplnil zkušený kouč Petr Uličný. Tým posílili hráči s prvoligovými zkušenostmi Radek Mezlík, Rostislav Šamánek, Šimon Šumbera a Radim Nepožitek. Jediným cílem bylo vylepšit jedenácté místo z minulého ročníku. "Nyní se situace mění. Máme na prvním místě čtyřbodový náskok. Chceme dobře rozehranou soutěž ukončit na postupovém místě. Nejsme alibisté, za nic se nebudeme schovávat," řekl prezident a majitel 1. SC Znojmo Ota Kohoutek.

Po pádu z nejvyšší soutěže se znojemskému klubu ve spolupráci s městem podařilo na stadionu odstranit nedostatky, které bránily udělení prvoligové licence. Základní parametry nyní stadion splňuje, nevyhovuje pouze kapacita míst na sezení. Momentálně je na stadionu 2599 sedaček, v případě návratu do první ligy se tento počet musí zvýšit minimálně na tři tisíce. "Už to nebude takový finanční zásah, který by nám v případě postupu zabránil hrát nejvyšší soutěž na vlastním stadionu," tvrdí Kohoutek.

Věří, že i po ekonomické stránce by klub postup ustál, jedinou slabinou je nyní příliš úzký kádr. "Podzim jsme odehráli se třinácti hráči. Měli jsme štěstí v tom, že se nám vyhýbala zranění a případné delší tresty. Je mi jasné, že se to nemusí opakovat. V zimní přestávce by nikdo neměl odejít, počítáme i s rozšířením kádru. Také proto, že na hráče bude na jaře větší psychický tlak," dodal Kohoutek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.