ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Infantina při volbách FIFA podpoří i Jižní Amerika, Salmán má hlasy většiny Asie

Velikost textu:

Rio de Janeiro/Kuala Lumpur – Gianni Infantino bude patřit při volbě nového prezidenta k největším favoritům. Hlasovat by pro něj totiž kromě Evropy měla i Jihoamerická fotbalová konfederace. Asijská konfederace se naopak chystá podporovat svého předsedu a bahrajnského šejka Salmána bin Ibráhíma Chalífu.

Gianni Infantino
Gianni Infantino

O nástupci Seppa Blattera, který z funkce odstoupil po vypuknutí rozsáhlé korupční aféry a následně byl kvůli podezření z uplácení suspendován, bude rozhodovat 209 členských svazů FIFA. Vzhledem k tomu, že Infantina nejspíš podpoří 53 evropských zástupců, podařilo se sekretáři UEFA získat spolu s deseti jihoamerickými zeměmi podporu téměř třetiny hlasujících.

Asijská konfederace bude mít při volbě 46 zástupců, někteří ale budou hlasovat pro jordánského prince Alího bin Husajna, který už neúspěšně kandidoval při květnové volbě proti Blatterovi. Dalšími uchazeči o funkci jsou jihoafrický podnikatel Tokyo Sexwale a bývalý sekretář FIFA Jérome Champagne.

Do čela FIFA původně kandidoval také současný šéf UEFA Michel Platini, kvůli podezření z korupce byl ale suspendován a etická komise pro něj požaduje doživotní zákaz činnosti. Bývalý francouzský reprezentant a trojnásobný držitel Zlatého míče je podezřelý, že v roce 2011 přijal od Blattera dva miliony švýcarských franků.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.