ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Zimní fotbalová Tipsport liga zamíří i do Vyškova

Velikost textu:

Praha - Devatenáctého ročníku zimní fotbalové Tipsport ligy se stejně jako loni zúčastní sedm prvoligových celků. Tradiční přípravný turnaj odstartuje 8. ledna 2016 a vyvrcholí o dva týdny později dvoudenním Final Four na pražském Vyšehradě.

Utkání Tipsport ligy Brno - Jihlava
Utkání Tipsport ligy Brno - Jihlava

Liga je opět rozdělená na čtyři skupiny. Dvě české se budou hrát v Mladé Boleslavi a na Vyšehradě, moravské pak uvidí Olomouc s Vyškovem, který bude turnaj hostit poprvé. "Byl to tip od Zbrojovky Brno a Olomouce, že tam mají dobrou trávu," uvedl za organizátory Aleš Kolář.

Z první ligy se turnaje zúčastní Mladá Boleslav, Brno, Bohemians 1905, Jihlava, Zlín, Ostrava a dva výběry Olomouce. "Protože má Olomouc tým v první i druhé lize, tak nás požádala, aby mohly hrát oba. Nechtěli jsme ale, aby byli rozdělení na áčko a béčko, tak jsme je označili jako déčko a céčko podle skupin, kde hrají. Takže zatím nikdo neví, kdo kde nastoupí," řekl Kolář.

Druhou ligu budou reprezentovat nováček Vyšehrad, Pardubice, Varnsdorf, Táborsko, Opava, Znojmo, Frýdek-Místek a obhájce loňského triumfu Hradec Králové. "Někteří tradiční účastníci odřekli kvůli brzkému začátku ligy, která kvůli Euru startuje dřív. A kvůli podobné komplikaci odřekl i slovenský mistr Trenčín," řekl Kolář.

Opava se s Ostravou v bojích o umístění nestřetne, panuje strach z chuligánů

Do závěrečného Final Four postoupí vítězové skupin, celky na dalších příčkách budou hrát o umístění. "Výjimkou jsou Opava s Ostravou, které proti sobě v zápasech o umístění nenastoupí. Kluby nás o to samy požádaly, chceme předejít potížím s částí problémových fanoušků," vysvětlil Kolář.

Stejné jako loni zůstávají i finanční prémie. Ve skupině kluby za každý získaný bod získají pět tisíc korun, ve Final Four to bude 22 tisíc a za penaltový rozstřel dostanou dalších deset tisíc. "Zavedli jsme to loni a bylo zábavné sledovat, jak kluby s penězi naloží. Třeba Hradec si za to nakoupil ovoce a zeleninu," prozradil Kolář.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.