ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Nedvěd se těsně nedostal do ideální sestavy UEFA za 14 let

Velikost textu:

Nyon (Švýcarsko) - Pavel Nedvěd se nedostal do ideální sestavy Evropské fotbalové unie z let 2001 až 2014, ale je ve vybrané společnosti mezi sedmi náhradníky. UEFA zveřejnila anketu, která vzniká na základě každoročního hlasování fanoušků, den před vyhlášením letošních výsledků.

Pavel Nedvěd
Pavel Nedvěd

Téměř polovinu míst obsadili Španělé, kteří dodali pětici Iker Casillas, Carles Puyol, Sergio Ramos, Xavi a Andrés Iniesta. V základní jedenáctce je doplňují Němec Philipp Lahm, Ital Alessandro Nesta, Angličan Steven Gerrard, Portugalec Cristiano Ronaldo, Argentinec Lionel Messi a Francouz Thierry Henry.

Mezi náhradníky jsou kromě Nedvěda, jenž byl do nejlepší jedenáctky vybrán v letech 2003, 2004 a 2005, ještě Ital Gianluigi Buffon, Angličan John Terry, Brazilci Kaká s Ronaldinhem, Francouz Zinédine Zidane a Švéd Zlatan Ibrahimovic.

Nejvíce nominací si v dosavadních 14 ročnících vysloužil Cristiano Ronaldo, jehož fanoušci vybrali do ideální jedenáctky devětkrát. Šestkrát v ní nechyběli Casillas, Puyol a Messi. Jediným českým zástupcem kromě Nedvěda byl v roce 2005 brankář Petr Čech.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.