ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Frýdek: Do Liberce jsem se těšil. Takové pokřiky jsem si ale nezasloužil

Velikost textu:

Liberec – Po měsíční absenci se vrátil do sestavy Sparty a hned proti svému bývalému klubu z Liberce. Návrat to však pro Martina Frýdka nebyl šťastný. Pražané utkání na severu Čech nezvládli, prohráli 0:1 a přišli o první místo. Hráče letenských kromě výsledků zklamali i fanoušci domácích, u nichž se dřív těšil oblibě.

Utkání Liberec - Sparta
Utkání Liberec - Sparta

Frýdek jako klíčové faktory prohry hostů viděl neproměňování šancí. "Prohráli jsme, nemáme ani bod, to je pro nás špatně. Ale neodehráli jsme špatný zápas. Jen jsme nedali své šance," mrzelo Frýdka. "Naopak Liberec udeřil z jediné příležitosti. Bohužel fotbal je o chybách, my tam jednu udělali," dodal.

Před letním odchodem do Sparty patřil k oporám Liberce i k oblíbencům fanoušků, proto ho mrzelo, co na něj fandové pokřikovali. "Já se sem těšil, ale některé reakce a pokřiky fanoušků jsem si nezasloužil. Alespoň myslím. To je ale jejich věc, ať si každý sáhne do svědomí, co řval," prohlásil Frýdek.

Třiadvacetiletý záložník se do sestavy Sparty vrátil po měsíční absenci zaviněné zraněním. Tentokráte nastoupil ve středu zálohy a patřil k nejaktivnějším hráčům svého týmu. "Měl jsem hrát svou typickou hru. To jsem se snažil, ale asi to nebylo nic extra, když jsme prohráli. Doufejme, že jsme si to teď vybrali a ve čtvrtek zvládneme Řeky. Tam si to budeme chtít vynahradit a postoupit," dodal.

Málem si však znovu přivodil zranění, když v závěru při souboji dostal kopačkou do obličeje. "Pořád mě bolí hlava a těším se, až si lehnu a budu v klidu. Je tam tržná rána, ale měl jsem obavu, aby to nebylo zlomené, protože mi v tom brnělo. Naštěstí je to dobré," popsal.

Sparta po prohře poprvé od třetího kola přišla o vedení v tabulce, když ztrácí tři body na Plzeň. "Teď je ale blbost řešit, jestli je to důležité pro boj o titul. Bude to důležité až po 30. kole a to věřím, že první budeme my," dodal Frýdek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.