ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Pro Blattera i Platiniho chceme trest, prohlásila po vyšetřování Etická komise FIFA

Velikost textu:

Bern – Šance Michela Platiniho, že se v únoru zúčastní voleb předsedy FIFA, se stále zmenšuje. Etická komise Mezinárodní fotbalové federace po dokončení vyšetřování v souvislosti s podezřelou platbou z roku 2011 žádá pro něj a dosluhujícího prezidenta Seppa Blattera trest.

Sepp Blatter a Michel Platini
Sepp Blatter a Michel Platini

Žádné další podrobnosti komise v prohlášení s ohledem na ochranu soukromí a presumpci neviny nesdělila. V prosinci by měli Blatter i Platini vypovídat před šéfem etické komise Hansem-Joachimem Eckertem. Ten také posléze vynese konečný verdikt, jímž by mohl být zákaz působení ve fotbale až na několik let.

Platini v roce 2011 dostal od Blattera dva miliony švýcarských franků za dřívější práci v roli jeho poradce. Oba tvrdí, že mezi sebou měli ústní dohodu.

Proti suspendaci podali Platini i Blatter odvolání, to však odvolací komise FIFA v tomto týdnu zamítla. Bývalý francouzský reprezentant a trojnásobný držitel Zlatého míče Platini, který byl favoritem na post předsedy FIFA po Blatterovi, se proto už obrátil na Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) v Lausanne.

Zamítnutí odvolání totiž Platinimu značně zkomplikovalo možnost kandidovat na post předsedy FIFA. Je velmi pravděpodobné, že k volbám 26. února nebude připuštěn.

přehrát video
Etická komise FIFA požaduje trest pro Blattera i Platiniho
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.