ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
SYNOT LIGA

Sparta může zpět do čela, čeká ji ale těžký duel v Liberci

Velikost textu:

Liberec - Na čelo tabulky se může v Liberci vrátit Sparta, ale jen pokud zvítězí. O tři body totiž po vítězství nad Mladou Boleslaví ligu vede Plzeň. Spartě se ale U Nisy v poslední době nedaří, z posledních tří utkání zde získala pouze bod. Liberec navíc v letošní sezoně prokazuje fantastickou formu a i přes klopýtnutí v posledních ligových utkáních a četnou marodku bude Letenským velmi těžkým soupeřem.

Utkání Sparta - Liberec
Utkání Sparta - Liberec

Letenský celek by se v případě výhry vrátil na první místo před Plzeň díky lepšímu skóre a nemůže si dovolit na severu Čech zaváhat. U Nisy se mu však nedaří. "Za tu dobu, co jsem ve Spartě, jsme tam nevyhráli," připomněl Lafata poslední tři utkání v Liberci, ve kterých Pražané získali jediný bod.

Liberec však trápí rozsáhlá marodka, navíc bude kvůli dohodě klubů chybět trojice opor Koubek, Shala, Švejdík, kteří ve Slovanu hostují právě ze Sparty."To nehraje žádnou roli. Pamatuji si na poslední zápas proti Liberci, kdy jim také chybělo několik opor a ten zápas jsme nevyhráli," uvedl Lafata.

"Musíme sehnat Harryho Pottera, aby nám uzdravil půlku kádru," uvedl v rozhovoru pro server iDNES liberecký kouč Jindřich Trpišovský. "Doma jsme zatím úspěšní jak v Evropě, tak v lize. Prohráli jsme tady jen s Bragou. Věřím, že když se nám podařilo porazit týmy jako Hajduk Split nebo Kirjat Šmona, dokážeme to i se Spartou," dodal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.