ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Poslední možnost odvolání pro Platiniho. Obrátil se na CAS

Velikost textu:

Lausanne – Michel Platini svůj boj o ukončení dočasného zákazu působení ve fotbale nevzdává. Suspendovaný předseda Evropské fotbalové unie UEFA podal u mezinárodní arbitráže CAS odvolání proti trestu, který mu na 90 dní udělila etická komise mezinárodní federace FIFA. Francouzský funkcionář, jemuž trest komplikuje kandidaturu na předsedu FIFA, neuspěl tento týden u odvolací komise FIFA a CAS je jeho poslední možností.  

Michel Platini
Michel Platini

Volby nástupce odstupujícího šéfa FIFA Seppa Blattera se uskuteční 26. února. Platiniho právníci věří, že CAS projedná záležitost co nejrychleji, aby mohl být bývalý reprezentant k volbám připuštěn.

Spolu s Platinim pozastavila etická komise na začátku října výkon funkcí i Blatterovi kvůli vyšetřování podezřelé platby z roku 2011. Tehdy Platini zpětně dostal od Blattera dva miliony švýcarských franků za dřívější práci v roli jeho poradce. Oba tvrdí, že spolu měli ústní dohodu.

Blatter, jenž rovněž tento týden neuspěl u odvolací komise FIFA, se zatím na CAS neobrátil. V prosinci by oba funkcionáři měli vypovídat před šéfem etické komise FIFA Joachimem Eckertem.

přehrát video
Platini s Blatterem s odvoláním neuspěli, hrozí jim 7-letý zákaz činnosti
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.