ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Kotrba už jednadvacítku nepovede, nahradí jej nejspíš Dovalil

Velikost textu:

Teplice - Fotbalovou reprezentaci do jednadvaceti let už nepovede trenér Jiří Kotrba, který s týmem letos nepostoupil do baráže o účast na evropském šampionátu. Předseda svazu Pavel Mokrý po dnešním jednání výkonného výboru v Teplicích oznámil, že kandidátem na uvolněné místo je současný kouč dvacítky Jakub Dovalil. Ten Kotrbovi dělal asistenta.

Současný kouč fotbalové dvacítky Jakub Dovalil
Současný kouč fotbalové dvacítky Jakub Dovalil
Otevřít galerii
 • Současný kouč fotbalové dvacítky Jakub Dovalil autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbalový trenér Jiří Kotrba autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Působení Kotrby u "lvíčat" mělo velmi krátké trvání. Zkušený kouč převzal tým poté, co od něj v létě zamířil do Sparty Vítězslav Lavička. Kotrba tak s jednadvacítkou stihl vítěznou srpnovou přípravu v Portugalsku, ale mužstvo pak pod jeho vedením nezvládlo závěr slibně rozjeté kvalifikace a po prohrách v Turecku a s Ukrajinou nepostoupilo ani do baráže.

"Trenér Kotrba vypracoval analýzu, ale už po kvalifikaci naznačil, že sedět na dvou židlích jako šéftrenér v Českých Budějovicích a u jednadvacítky by bylo neúnosné s tím, že prioritou pro něj je setrvání v klubu. My jsme proti tomu nic nenamítli," prohlásil Mokrý.

I když nový kouč jednadvacítky ještě oficiálně jmenován nebyl, Dovalilovo dosazení do funkce bude podle všeho už jenom formalitou. "Úspěšně působil u reprezentační sedmnáctky, byl asistent u dvacítky a naposledy také u devatenáctky na domácím mistrovství. Logické tak je, že by nyní měl dostat i jednadvacítku," uvedl Mokrý na adresu čtyřiatřicetiletého trenéra.

Dovalil tak podle všeho v budoucnu bude velmi vytíženým mužem. Nyní je i koučem reprezentace do 20 let, s níž příští rok v říjnu vyrazí na světový šampionát do Egypta, ale na povel by teď měl mít i starší jednadvacítku.

Nově se tvořící tým absolvuje své první vystoupení v listopadovém přípravném utkání v Anglii. Příští rok v únoru se vylosuje nový kvalifikační cyklus, do kterého zasáhnou hráči narození v roce 1988 a mladší, a v březnu začnou ostré zápasy.

Mokrý také připomněl, že výkonný výbor do budoucna přijme takové opatření, aby trenéři v rozjeté kvalifikaci neopouštěli mládežnické reprezentace, jako tomu bylo v Lavičkově případě.

Česká jednadvacítka
Česká jednadvacítka
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.