ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Matič o spoluhráčích: V reprezentaci předvádí bídnou pracovní morálku

Velikost textu:

Ostrava - Záložník Chelsea Nemanja Matič po porážce srbských fotbalistů s českou reprezentací 1:4 podrobil své spoluhráče tvrdé kritice. Podle Matiče mají hráči v reprezentaci zcela odlišnou morálku než v klubovém fotbale. Prohlásil dokonce, že pokud se v národním mužstvu něco nezmění, přestane reprezentovat.

Nemanja Matič v souboji s Jaroslavem Plašilem
Nemanja Matič v souboji s Jaroslavem Plašilem

"Vždycky se snažím jít příkladem, ale někdo to nechce vidět. Přístup některých hráčů je nepřijatelný, nejen na hřišti, ale i mimo něj. Bylo to očividné, hned jak jsme se v pondělí sešli," řekl Matič. "Řekl jsem trenérovi, že jestli nedojde ke změnám, tak v nároďáku skončím," dodal.

Srbsko má sice řadu hráčů v předních evropských klubech, ale na evropský šampionát v příštím roce nepostoupilo, stejně jako na předchozí dva velké turnaje – mistrovství Evropy 2012 a mistrovství světa 2014. "Opravdu bych rád věděl, jestli někteří z mých spoluhráčů mají tak bídnou pracovní morálku i ve svých klubech, jak to předvádějí většinu času v reprezentaci," uvedl Matič.

Podobně se vyjádřil manažer reprezentace Savo Miloševič a naznačil, že kvůli bídným vystoupením srbského týmu možná spolu s trenérem Radovanem Čurčičem skončí. "Když v jeho prohlášeních po zápasech s českým týmem čtete mezi řádky, vypadá to, že má blízko rezignaci, a já jsem s ním na jedné lodi. Žádal jsem v uplynulých osmi měsících o trpělivost a podporu pro hráče, ale takový nedostatek odpovědnosti se prostě nedá obhájit," řekl bývalý kanonýr.

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Česko - Srbsko
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.