ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Rada říká: Zápas se Slovinci bude bojem s vnitřní psychikou týmu

Velikost textu:

Teplice - Nejen se soupeřem, ale také s vlastní psychikou se budou muset vyrovnat čeští fotbalisté ve středečním duelu proti Slovinsku. Podle trenéra Petra Rady leží před mužstvem těžký balvan, který ale hráči mohou rychle odvalit, pokud dokážou podat výkon odpovídající jejich schopnostem. Zda se do utkání dostane zraněný brankář Petr Čech, to se rozhodne až po podvečerním tréninku, který gólman absolvuje spolu s týmem.

Petr Rada
Petr Rada

Rada se poprvé vrací na teplický stadion od chvíle, kdy se v létě rozloučil se zdejším klubem. Zvláštní pocity ale nemá, nebo si je alespoň nehodlá připouštět. "Je fajn, že jsem zde působil, ale musím se soustředit na zcela jinou práci a pocity musí jít stranou. Jsem rád, že tak důležitý zápas hrajeme právě zde, protože zdejší diváci dokázali v minulosti tým několikrát podržet," připomněl kouč sérii sedmnácti zápasů na Stínadlech, z nichž šestnáctkrát česká reprezentace vyhrála a pouze jednou remizovala.

Pro pohodu v týmu by mohlo být důležité, zda se dostane na trávník brankář Petr Čech, ale to ještě na tiskové konferenci nebyl schopen Rada zodpovědět. "Přijel z Prahy, absolvuje celý trénink a pak uvidíme. Dnes to rozhodneme," uvedl kouč, podle kterého jméno případného náhradníka bude řešit s trenérem Janem Stejskalem. Rada se přiznal, že ho trápí atmosféra kolem zápasu. "Jak sleduju noviny, trenérů tady máme habaděj a každý teď přesně ví, jak jsme měli v Polsku hrát. Chápu, že veřejnost našimi zápasy žije a je kritická, jen mě mrzí některé nekolegiální reakce," uvedl reprezentační kouč.

I proto nepoodhalil své záměry kolem sestavy. "Ještě totiž ani nejsem rozhodnutý, zda budeme hrát na dva, či jednoho útočníka," vysvětlil Rada. O soupeři prý má dostatek informací. "Víme o absenci dvou potrestaných, ale domníváme se, že drobná zranění včetně Novakoviče dají do pořádku a budou hrát v maximálně silné sestavě," uvedl Rada na adresu Slovinců, kteří podle něj stejně jako v předchozích zápasech nastoupí v rozestavení 4-4-2.

Podle kapitána mužstva Tomáše Ujfalušiho čeká národní tým ve středu klíčový zápas kvalifikace. "Máme na to, abychom ho zvládli. Ani si to nemusíme mezi sebou říkat - všichni totiž víme, že důležité bude přidat především na agresivitě. Pokud všichni odvedeme maximum, budeme zítra z Teplic odjíždět spokojeni," uvedl nejzkušenější hráč české reprezentace.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.