ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Klíč města Prahy poprvé patří slávistům

Velikost textu:

Praha - Klíč města Prahy mají poprvé v držení slávističtí fotbalisté. Z rukou primátorky města Adriany Krnáčové převzali putovní trofej díky zářijovému vítězství v derby nad Spartou 1:0. Věří, že jej nyní budou mít v držení co nejdéle.

Slávisté přebírají Klíč od Prahy
Slávisté přebírají Klíč od Prahy

"Jsem ráda, že mohu předat Klíč města Prahy sedmnáctinásobnému mistrovi ligy, který je mému srdci přece jen trošku bližší než soupeř," řekla slávistům Krnáčová v Brožíkově síni Staroměstské radnice. Vršovický klub při slavnostním aktu zastupovali generální ředitel David Trunda, trenér Dušan Uhrin a hráči Milan Škoda, Jaromír Zmrhal a Tomáš Souček. Všichni se zapsali do pamětní knihy a pak s primátorkou chvíli debatovali. Došlo samozřejmě i na fotbal a Krnáčová ráda přijala pozvání k návštěvě některého ze zápasů Slavie.

Červenobílí si na Staroměstské radnici vychutnávali dozvuky vítězného derby. Spartu porazili po třech letech a drží se v ligové tabulce na pátém místě. Klíč budou mít v držení minimálně do jarního derby na Spartě. "Pro nás hlavně nejvíc znamená ten samotný zápas a pak následuje tohle ocenění. Paní primátorka na mě udělala hezký dojem, je to milá dáma. Je to i trošku zavazující v tom, že tady nechceme být jen dneska. Věřím, že tu budeme i za půl roku, prostě častěji než do téhle doby," uvedl útočník Škoda.

"Pro nás to znamená hodně. Je to výzva k dalším dobrým výkonům a samozřejmě chceme, aby ten klíč zůstal u nás. Derby na Spartě je pro nás velká výzva a uděláme vše pro to, abychom se tady viděli víckrát," doplnil trenér Uhrin.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.