ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Atlético nesmí odehrát příští dva domácí zápasy LM v Madridu

Velikost textu:

Madrid - Fotbalisté Atlétika Madrid musejí odehrát zbývající dva domácí duely základní skupiny Ligy mistrů minimálně 300 kilometrů od Madridu. Evropská unie UEFA tak potrestala klub, v němž působí i český reprezentant Tomáš Ujfaluši, za nedostatečnou pořadatelskou službu, jež vedla k řádění fanoušků během utkání s Marseille 1. října. Trest na dva zápasy dostal i trenér Javier Aguirre a klub musí zaplatit pokutu 150 000 eur (3,7 milionu korun).

Hráči Atlética Madrid
Hráči Atlética Madrid

Před utkáním, které Atlético vyhrálo 2:1, mělo dojít k potyčkám mezi příznivci Marseille na jedné straně a policií s pořadatelskou službou na druhé. Výsledkem řádění fanoušků pak byly vytrhané sedačky a zapálené ohně v hledišti.Atlético musí nastoupit mimo svůj stadion Vicente Calderóna 22. října proti Liverpoolu a 26. listopadu proti PSV Eindhoven. Třetí zápas na neutrální půdě čeká madridský klub v případě, že v příštích pěti letech dojde k nějakému dalšímu incidentu.

V "domácím" i venkovním utkání proti Liverpoolu 2. listopadu nesmí svou funkci vykonávat kouč Aguirre, jenž byl podle tiskové zprávy UEFA potrestán za "nevhodné chování". Klub se může odvolat do pátku 17. října.
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.