ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Čech k utkání se Slovinskem nejspíš nenastoupí, tvrdí reprezentační lékař Krejčí

Velikost textu:
aktualizováno 14. 10. 2008 10:06

Praha - Českou fotbalovou reprezentaci čeká už zítra další důležitý zápas v kvalifikaci na mistrovství světa 2010. Po nevydařeném utkání s Polskem, v němž český národní tým utrpěl porážku 2:1, by si hráči rádi spravili chuť na slovinské reprezentaci. Lékař reprezentace Petr Krejčí teď ale musí řešit velký problém. Brankář Petr Čech je zraněný a není jisté, zda bude moci do zápasu s houževnatými Slovinci zasáhnout.

Brankář Petr Čech
Brankář Petr Čech

Česká reprezentace odjela do Teplic trénovat na středeční utkání, Čech naopak zůstal v Praze, aby mohl podstoupit rozsáhlé vyšetření v pražské Ústřední vojenské nemocnici. Prohlídka na magnetické rezonanci ukázala, že jeho zranění není vážné. "Máme na to celý den, abychom se rozhodli. Petr má problémy, i když se zmenšují. Doba do zápasu je však krátká, takže jeho start je ohrožen a spíš chytat nebude. Budeme se ale rozhodovat podle jeho aktuálního stavu," vysvětluje Krejčí.

Podle něj jsou ve hře dva faktory. "Za prvé nechceme riskovat, že by se mu zranění během zápasu zhoršilo. Také máme na mysli jeho zdraví, abychom jej nepoškodili pro jeho krátkodobou či dlouhodobou kariéru," dodává reprezentační lékař s tím, že se musí vycházet především z toho, jak se bude samotný Čech cítit.Chelsea na nás netlačí, tvrdí Krejčí

"Petr musí zkusit, co mu bude zranění dělat. Když ho bude bolet chůze po schodech nebo po rovině, budeme hotoví ráz na ráz. Včera však problémy tohoto druhu měl. Na experimentování už není čas," tvrdí Krejčí. Lékař české reprezentace původně nechtěl procentuálně vyhodnotit, nakolik je Čechův start pasé, ve Studiu 6 ale nakonec řekl, že na 80 procent nenastoupí. Krejčí zároveň řekl, že londýnský klub Chelsea, kde Čech působí již čtvrtým rokem, na českou reprezentaci vůbec netlačí. "Máme s nimi dobré zkušenosti. Vědí, že je v otázce léčby nepodrazíme," podotýká.

Pokud by Čech přeci jen nenastoupil, na jeho místo by mohli naskočit dva náhradníci. Ve hře je Daniel Zítka z Anderlechtu nebo reprezentační nováček Jaroslav Drobný z Herthy Berlín. "Jeden i druhý je správná volba a nehrozilo by nebezpečí, že je něco špatně," tvrdí Krejčí, jenž navíc definitivně potvrdil, že do zápasu zasáhne i Marek Jankulovski. "Měl svalové zranění z nakopnutí, což je záležitost bolavá a nepříjemná. Fotbalisté s tím ale umí žít a Marek už včera bez problémů trénoval. Bude připraven k zápasu," dodal.

Rosický možná dorazí do Teplic. Jako divák

Problémem tak zůstává jen stop pro obránce Radoslava Kováče, jenž má na svém kontě dvě žluté karty, a hrát tedy nebude. "Tady mu medicína nepomůže," zažertoval reprezentační lékař, jenž se vyjádřil i ke spekulacím o konci kariéry záložníka Tomáše Rosického. Ten měl být podle britských médií hospitalizován s otokem kostní dřeně. "Žádné poplašné zprávy netelefonoval. Poslední kontakt jsem s ním měl v Anglii, a to byl znepokojen tím, že se jeho zranění nehojí tak, jak by chtěl. Říkal však, že by se rád přijel podívat do Teplic," uzavřel Krejčí.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.